Pierwsze miejsce w plebiscycie na "Sportowca Tygodnia" dla duetu: Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec. Obie panie znakomicie się zaprezentowały podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun. Wspólnie zdobyły brązowy medal w sprinterskim biegu sztafetowym a w drużynie z Kornelia Kubińską i Eweliną Marcisz zajęły 5 miejsce w biegu 4x5km. Kowalczyk i Jaśkowiec zyskały 67% głosów.

Drugie miejsce dla Katarzyny Broniatowskiej. Lekkoatletka AZS AWF Kraków podczas halowych mistrzostw Polski wywalczyła srebrny medal w biegu na 1500 metrów. Ten wyczyn zagwarantował jej 27% głosów.

Trzecie miejsce w radiowym plebiscycie dla Jana Ziobry, najlepszego z polskich skoczków podczas konkursu mistrzostw świata na skoczni normalnej. Skoczek pochodzący ze Spytkowic koło Rabki zajął ósme miejsce co dało mu 6% głosów.

Takie były nasze propozycjed

Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk - W niedziele w Falun nasze zawodniczki spisały sie znakomicie. Mimo ogromnej konkurencji Małopolanki wywalczyły brązowy medal mistrzostwa świata w drużynowym biegu sprinterskim. Dla Sylwi Jaskowiec krążek wywalczony w Szwecji jest pierwszym medalem zdobytym na imprezie tej rangi.

fot: Clément Bucco-Lechat/wikipedia

Jan Ziobro - Skoczek pochodzący ze Spytkowic koło Rabki był najlepszym naszym zawodnikiem podczas pierwszego konkursu indywidualnego na mistrzostwach świata. Ósme miejsce jest jego największym osiągnięciem na takiej imprezie. Po konkursie Jan Ziobro miał powody do radości - bo początek sezonu w jego wykonaniu był bardzo słaby. Sam zawodnik w emocjach mówił nawet, że myśli o końcu kariery.

Katarzyna Broniatowska - to był dobry weekend w wykonaniu lekkoatletki AZS AWF Kraków. Nasza zawodniczka podczas halowych mistrzostw Polski wywalczyła srebrny medal w biegu na 1500 metrów. Medal zaowocował nominacją do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Dodatkowo Katarzyna Broniatowska będzie jedyna zawodniczką z Krakowa, która wystartuje podczas imprezy w Pradze.