W tym tygodniu miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do Adama Marciniaka. A wszystko przez decydującego gola, którego obrońca Pasów strzelił w końcówce meczu z Ruchem Chorzów. Ta bramka pozwoliła Cracovii na odskoczenie od strefy spadkowej i przedłużyła serię zwycięstw na własnym boisku do trzech. Marciniak otrzymał 57% głosów.

Drugie miejsce dla Pawła Brożka, który popisał się w ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze hattrickiem. Napastnik Wisły Kraków strzelił trzy gole w 45 minut i bardzo mocno przyczynił sie do przerwania złej serii trzech kolejnych meczów ligowych Wisły bez wygranej.

A pomagał mu w tym bardzo mocno laureat trzeciego miejsca w radiowym plebiscycie, Semir Stilić. Do trzech goli Brożka, Bośniak dołożył dwa trafienia, dzięki czemu Biała Gwiazda wygrała aż 5-0. Brożek otrzymał w głosowaniu 28% głosów a Stilić 15%.

Takie były nasze nominacje:

Paweł Brożek - niedzielny mecz z Górnikiem Zabrze rozpoczął na ławce rezerwowych. Wszedł po przerwie i... rozstrzelał rywali z Zabrza. Hat-trick w 45 minut to wspaniały wyczyn. Miejmy nadzieje, że snajper "Białej Gwiazdy" podtrzyma dobrą formę, gdyż zwykle jest on gwarantem punktów dla Wisły. Gdy "Brozio" jest w formie to Wisła niema się czego bać.

Semir Stilić - drugi z zawodników "Białej Gwiazdy" nominowany w tym tygodniu. Czy mogło być inaczej? Bośniak od początku sezonu jest najrówniej grającym piłkarzem Wisły. Właściwie w każdym meczu jest jednym z najlepszych graczem krakowskiego zespołu. Nie ianczej było w niedzielę. Dwa gole Stilicia i asysta przy trzecim golu Pawła Brożka to najlepsze podsumowanie tej nominacji.

Adam Marciniak - to był dobry weekend krakowskich zespołów w T-mobile Ekstraklasy. Wszystko zaczęło się od Cracovii, która w piątkowy wieczór wygrała na własnym stadionie 1-0 z Ruchem Chorzów. "Pasy" w ostatnim czasie lubują się w strzelaniu goli w ostatnich minutach meczów. Tak było w meczu z Górnikiem Łęczna, Wisłą Kraków i właśnie z Ruchem. Teraz gola strzelił właśnie Marciniak, dzięki czemu przedłużył passę wygranych swojego zespołu na własnym stadionie do 3. Oby tak dalej!