W tym tygodniu miano sportowca tygodnia wędruje do Kacpra Gomólskiego. Młody żużlowiec tarnowskiej Unii wprost zdeklasował konkurencję i zdobył aż 96% państwa głosów. Na taki wynik składa się brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski i tytuł wicemistrza świata juniorów. Do tej kolekcji Kacper dokłada też złoto w naszym plebiscycie!

Drugie miejsce zajął Andrzej Lachowski, najlepszy z Małopolan w VIII Biegu Trzech Kopców, czyli mistrzostwach Krakowa w biegu górskim. Znakomity biegacz uzyskał 3% głosów internautów.

Podium naszego plebiscytu zamyka Gintare Petronyte, koszykarka Wisły Can Pack Kraków. W meczu rozpoczynającym sezon była jedną z najlepszych zawodniczek na parkiecie i pierwszą, która zaliczyła "double-double" (21 zdobytych punktów i 10 zbiórek). Ten wyczyn zapewnił jej jednak tylko 1% głosów.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Takie były nasze nominacje:

Kacper Gomólski - żuzlowiec Grupy Azoty Unii Tarnów. Z zespołem klubowym zdobył brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski, indywidualnie wywalczył w sobotę tytuł wicemistrza świata juniorów, zwyciężając w Pardubicach w ostatnim turnieju tego cyklu. To jego życiowy sukces i poprawiony wynik sprzed roku, kiedy w mistrzostwach świata zajmował trzecią lokatę.

Gintare Petronyte - koszykarka, reprezentantka Litwy, grajaca w tym sezonie w zespole Wisły CanPack. W meczu rozpoczynającym sezon, w którym Wisła broni tytułu mistrzowskiego, była jedną z najlepszych zawodniczek na parkiecie i pierwszą, która zaliczyła "double-double" (21 zdobytych punktów i 10 zbiórek)

Andrzej Lachowski - lekkoatleta, najlepszy z Małopolan w VIII Biegu Trzech Kopców, czyli mistrzostwach Krakowa w biegu górskim. Startuje wytrwale od pierwszego biegu, po raz kolejny stanął na podium tych zawodów, których jeszcze nigdy nie udało mu się wygrać. Jak powiedział na mecie, ma dopiero 32 lata, a ze startów nie ma zamiaru jeszcze rezygnować. Zawodnik AZS AWF Kraków Masters.