Tym razem miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do Adama Czerwińskiego. Średniodystansowiej wygrał "olimpijską piątkę" w Krakowie, pokonał między innymi brązowego medalistę mistrzostw świata na 1500 metrów - Marcina Lewandowskiego i otrzymał aż 95% głosów. Drugie miejsce dla koszykarek Wisły Can-Pack Kraków. Za niezwykły hart ducha i determinację w meczu z Artego Bydgoszcz wiślaczki otrzymały 4% głosów. Na trzecim miejscy - z wynikiem 1% głosów - znalazł się pływak Jakub Majerski, który w zawodach Pucharu Świata w Berlinie w wyścigu na 100 metrów zajął druge miejsce.

Adam Czerwiński - 31-letni średniodystanowiec, były zawodnik obchodzącego jubileusz 100-lecia WKS Wawel Kraków, który w niedzielę wygrał "olimpijską piątkę". Czerwiński zwyciężył na finiszu brązowego medalistę mistrzostw świata na 1500 metrów - Marcina Lewandowskiego. Dzień wcześniej po raz kolejny w swojej karierze triumfował w nowohuckim biegu poświęconym pamięci Bogdana Włosika.

Jakub Majerski - pływak reprezentujący UKS SMS Galicja Kraków. W zawodach Pucharu Świata w Berlinie potwierdził swą obecność w światowej czołówce "delfinistów". W wyścigu na 100 metrów zajął druge miejsce. Niedawno był trzeci w Pucharze Świata w Budapeszcie.

Koszykarki Wisły Kraków - nominacja zespołowa, bo to zespół wykazał niezwykły hart ducha i determinację w meczu z Artego Bydgoszcz. Krakowianki dwa pierwsze mecze w sezonie musiały przekładać na inne terminy i przeżywały okres olbrzymiej niepewności co do ich losów. W spotkaniu z Artego przegrywały już różnicą 16 punktów, by kończyć zawody zwycięstwem.