A
A

Katarzyna Niewiadoma Sportowcem Tygodnia

Sprawdź wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca ubiegłego tygodnia.

Tym razem miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do Katarzyny Niewiadomej. Małopolanka świetnie sobie radzi na trasie kolarskiego wyścigu Giro Rosa, co zapewniło jej 72% głosów. Drugie miejsce dla Adama Czerwińskiego. Pochodzący z podmyślenickiego Czasławia biegacz okazał się najszybszy spośród 130 uczestników biegu o nazwie Wiśniowa Run i zdobył w naszym plebiscycie 22% głosów. Na trzecim miejscu - z wynikiem 6% głosów - znalazła się specjalizująca się we wspinaczce sportowej Natalia Kałucka.

Adam Czerwiński - pochodzący z podmyślenickiego Czasławia biegacz regularnie startuje w małopolskich imprezach biegowych i niemal regularnie je wygrywa. Niedawno świętował zwycięstwo w Sieprawskiej Piątce, teraz okazał się najszybszy spośród 130 uczestników biegu o nazwie Wiśniowa Run. Liczącą 5 km trasę najszybciej pokonał w 17:00.64. Czerwiński to zresztą zawodnik z bogatym dorobkiem, bo ma w swoje kolekcji także medale mistrzostw Polski w biegach średnich, przed rokiem sięgnął po srebro na dystansie 1500 metrów na rozgrywanych w Lublinie mistrzostwach kraju.

Natalia Kałucka - tarnowianka specjalizująca się we wspinaczce sportowej zajęła piąte miejsce podczas rozgrywanych w położonym niedaleko Jeziora Genewskiego Villars zawodach Pucharu Świata. Większość polskiej ekipy startującej w tej chwili w Europie stanowią właśnie tarnowianie. Anna Brożek była dziewiąta, druga z sióstr Kałuckich - Aleksandra została sklasyfikowana na piętnastym miejscu. Wśród mężczyzn najlepszy wynik zanotował Marcin Dzieński, który był siedemnasty. A kolejne zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane w pobliskim Chamonix - już po francuskiej stronie granicy - u stóp najwyższego szczytu Europy czyli Mont Blanc.

Katarzyna Niewiadoma - pochodząca z Ochotnicy, coraz częściej mieszkająca jednak ostatnio w Gironie zawodniczka jest w wyśmienitej formie. Małopolanka z grupy Canyon SRAM niedawno zajęła drugie miejsce w Tour of Britain (przegrywając walkę o zieloną koszulkę zaledwie o dwie sekundy), teraz zaczęła Giro Rosa, czyli kobiecy odpowiednik wyścigu Giro d'Italia od mocnego uderzenia. Wraz z grupą wygrała jazdę drużynową na czas i została liderką wyścigu i przez weekend tego prowadzenia nie oddała. Najgroźniejszą rywalką w walce o zwycięstwo będzie zapewne tradycyjnie Holenderka Marianne Vos jeżdżąca obecnie w barwach polskiej grupy CCC-Liv.