Tym razem miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do reprezentantki kolarstwa, Katarzyny Niewiadomej. Małopolanka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu rozgrywanego w Wielkiej Brytanii, co zapewniło jej 50% głosów. Drugie miejsce dla Janusza Kołodzieja. Tarnowianin wygrał zawody Grand Prix na żużli w Pradze i otrzymał 29% głosów. Na trzeciej pozycji - z wynikiem 21% głosów - znalazł się mistrz świata w lataniu precyzyjnym, Michał Wieczorek.

Michał Wieczorek - Na tych panów zawsze można liczyć. Nasi piloci znowu złoci. Pilot Areoklubu Krakowskiego w miniony weekend został podwójnym mistrzem świata w lataniu precyzyjnym. Polak był bezkonkurencyjny. Michał Wieczorek do złotego krążka indywidualnie dołożył jeszcze złoto w drużynie.

Janusz Kołodziej - Tarnowianin długo będzie wspominać występ w Pradze. Na torze w stolicy Czech żużlowiec z Małopolski wygrał zawody Grand Prix. To dla urodzonego w Tarnowie zawodnika pierwszy triumf w karierze, osiągnięty w wieku 35 lat!

Katarzyna Niewiadoma - Małopolanka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu OVO Women's Tour rozgrywanego w Wielkiej Brytanii. Wychowanka Krakusa Swoszowice w klasyfikacji generalnej przegrała tylko z Brytyjką Elizabeth Deignan.