Polski zespół przegrał wyraźnie z Anglikami 0:3, a rywale byli w tym meczu po prostu o klasę lepsi. Wygrana Wyspiarzy ani na moment nie była zagrożona, pierwsza bramka - może trochę przypadkowa - pozwoliła jednak kontrolować przebieg tego spotkania Anglikom. Bramka numer dwa dla gości w 69. minucie po wzorowo wyprowadzonej kontrze, trzeci gol z karnego w 82. minucie gry. A jedynym z naszych graczy, który pokazał się naprawdę z dobrej strony był bramkarz Jakub Wrąbel. Gdyby nie on przegralibyśmy jeszcze wyżej.

Teraz pozostaje nam jedynie przyglądać się innym, w półfinałach są już na pewno Hiszpanie i Anglicy, pozostałą dwójkę poznamy w ciągu dwóch najbliższych dni. A na wyniki innych spotkań z nadzieją patrzeć będą teraz Słowacy, którzy po wygranej ze Szwecją 3:0 liczą na awans z drugiego miejsca.

Polska – Anglia 0:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Demarai Gray (6), 0:2 Jacob Murphy (69), 0:3 Lewis Baker (83-karny).

Żółte kartki – Polska: Jan Bednarek. Anglia: Alfie Mawson.

Czerwona kartka (za drugą żółtą) – Jan Bednarek (82. - za faul).

Sędzia: Harald Lechner (Austria).

Widzów: 13 176.