Urszula Radwańska wygrała pierwszy pojedynek turnieju WTA Sony Open Tennis w Miami. Jej rywalką była 19-letnia Niemka Annika Beck, 67-ma zawodniczka światowej listy rankingowej. W I secie krakowianka przełamała podanie rywalki w 8 gemie, poszła za ciosem, po 40 minutach wygrała 6:3. W II partii Urszula Radwańska zdecydowanie poprawiła pierwszy swój serwis i od razu objęła prowadzenie przy podaniu Niemki. Powtórzyła przełamanie w trzecim gemie i nie oddała już inicjatywy, choć chwila zbytniego rozluźnienia kosztowała ją przegranego gema przy stanie 5:0. Riposta była jednak błyskawiczna. 6:1. Cały pojedynek trwał ledwie 64 minuty.

Starsza z sióstr Radwańskich, Agnieszka, poznała rywalkę w II rundzie turnieju na Florydzie. Będzie nią Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Filigranowa (169 cm wzrostu), 27-letnia rywalka stanie po raz pierwszy na korcie przeciwko najlepszej polskiej tenisistce. W ubiegłym roku wygrała dwa turnieje WTA: w Kuala Lumpur i Guangzhou. Przypomnijmy, że Agniesza Radwańska broni w Miami wywalczonego tam przed rokiem tytułu. Będzie to niezwykle trudne. Potencjalnymi rywalkami krakowianki w kolejnych rundach mogą być Czeszka Petra Kvitova i liderka światowej listy, Amerykanka Serena Willimas.