|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sandecja opuszcza ekstraklasę. Co zawiodło? Co dalej?

Niemal równo rok po radości z historycznego awansu do ekstraklasy zawodnicy i kibice Sandecji Nowy Sącz muszą przełknąć gorzki smak porażki. Po przegranym meczu z Cracovią sądeczanie już po pierwszym sezonie żegnają się z najwyższą klasą rozgrywek. Z pytaniem co zawiodło, zmierzyć się muszą teraz nie tylko piłkarze, ale także władze Nowego Sącza.

fot: PAP/Darek Delmanowicz

W komentarzach, jakie towarzyszą fiasku nadziei sądeckich kibiców, dominuje przekonanie, że o przegranej batalii o utrzymanie w ekstraklasie dłużej niż sezon zdecydowała nie tylko gra piłkarzy. Wiele wskazuje na to, że ekstraklasa przerosła także zarząd utworzonej po awansie spółki akcyjnej oraz władze Nowego Sącza.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek, komentując porażkę Sandecji, gratulował postawy piłkarzom zastrzegając, że na pochwałę nie zasługują władze miasta. Chodzi przede wszystkim o brak stadionu. W chwilę po awansie prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zapewniał, że wiosenną rundę Sandecja rozgrywać będzie na nowym stadionie. Niestety skończyło się całym sezonem na stadionie w Niecieczy. Miasto zdołało - po wielu perturbacjach - zaledwie ogłosić przetarg na projekt własnego boiska.

Po spadku do I ligi ten problem nadal jest zresztą aktualny. Prezes spółki akcyjnej Sandecja Nowy Sącz Grzegorz Haslik przyznaje, że mimo wiary w sukces, opracowano plan B. Zgodnie z nim po spadku do I ligi Sandecja wróci na stary stadion przy ul. Kilińskiego. Problemem jest jednak fakt, że przez ostatni rok był on traktowany jako obiekt przygotowywany do rozbiórki.

- Odbyło się spotkanie z delegatem PZPN, który w raporcie podał nam rzeczy konieczne do spełnienia wymogów PZPN ws. grania w I lidze. Teraz MOSiR, który jest zarządcą stadionu, musi te zadania wykonać, po zabezpieczeniu na ten cel środków przez miasto. Wtedy Sandecja będzie mogła grać na stadionie przy ulicy Kilińskiego - mówi Haslik.

 

(Sławomir Wrona/ko)

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0