Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy tenisowego, wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W piątkowym meczu Polka pokonała Czeszkę Barborę Strycovą 6:2, 6:7 (6-8), 6:2.
Krakowianka po wygraniu pierwszego seta przy prowadzeniu 3-0 w drugim jakby zapomniala ...w co sie tu gra.
Czeszka  wygrała  5 kolejnych gemow i choć  Isia  doprowadziła  do  tie breaka ( pełnego pięknych wymian zresztą)  , seta przegrała.Jedna  z wymian , gdy obie  panie  po serii granych pod siatką wolejow przeszły do bitwy na  smecze  byla prawdziwą perełką.

W III partii było już wiele nerwów  , niepewności i obustronnych błedów, ale  ostatecznie  większe  doświadczenie Agnieszki wzięło górę. Radwańska  wygrała  seta  6-2  i  awansowała  do  czwartej rundy.Tam czeka już Bułgarka Pironkova.