|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

P. Leśkiewicz: Byłem wiele lat w SKWK. Nie zrobiłem nic złego. SŁUCHAJ

Nowy prezes Socios Wisła, Piotr Leśkiewicz, a także członek tego stowarzyszenia Jakub Kucharczuk byli gośćmi Kuby Nizińskiego w programie Sport w Radiu Kraków. Tematem rozmowy było między innymi zamieszanie związane z przeszłością prezesa w SKWK, działania podejmowane przez Socios Wisła i ich plany.

Rozmowa Kuby Nizińskiego z Piotrem Leśkiewiczem i Jakubem Kucharczukiem

fot. KN

Kuba Niziński: Pojawiła się w ostatnim czasie rysa na stowarzyszeniu. Piotr Leśkiewicz, czyli nowy prezes, w przeszłości był członkiem SKWK.

Piotr Leśkiewicz, prezes Socios Wisła: Ja się tego nie wstydzę, zawsze o tym mówiłem, byłem wiele lat w Stowarzyszeniu, brałem udział w wielu akcjach charytatywnych, pomagałem w akcjach organizowanych w szpitalach z piłkarzami, z koszykarkami, zbierałem różnego rodzaju paczki żywnościowe dla rodzin ubogich, było tego mnóstwo. W mailu, który wysłaliśmy do naszych członków o tych akcjach wspominałem. Na Wisłę chodzę od 25 lat, zacząłem aktywnie angażować się w akcje kilkanaście lat temu. SKWK w tamtych latach było prężnie działającym stowarzyszeniem, cytowanym przez dziennikarzy. Była to organizacja skupiająca ludzi chcących pomagać. Kto mógł wiedzieć co się stanie za kilkanaście lat? Ja jestem dumny z tego, co robiłem i z podniesioną głową będę o tym opowiadać.

KN: Największy zarzut, który się pojawił to 2016 rok i sytuacja gdy znalazł się pan wśród osób, które teraz są obciążone.

PL: Tych osób nie było dużo, ja byłem podpisany na liście obecności. To było zatwierdzenie roku finansowego za 2015, który był prężnym rokiem dla SKWK. Nie brałem w tamtym czasie czynnego udziału, zawsze byłem na telefon, gdy ktoś potrzebował mojej pomocy byłem dostępny, ale praca, rodzina nie pozwoliły mi na większe zaangażowanie.

KN: Przypuszczał pan wtedy co się może dziać w Wiśle?

PL: W ogóle, tak naprawdę dopiero ostatnio rok to wszystko pokazał. Znałem się z Damianem Dukatem, ale nie wiedziałem wówczas, jak będzie wyglądać przyszłość. Z Damianem kontakt urwał się, kiedy został wiceprezesem Wisły Kraków SA. Od tamtej pory nie mamy z sobą kontaktu.

To tylko fragment rozmowy. Zachęcamy do wysłuchania całości.

AD/KN

85%
15%