|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pisarz z Wenezueli zawodnikiem Juvenii

Takiego transferu jeszcze w Polsce nie było. W miniony weekend do Krakowa dotarło dwóch nowych rugbistów Juvenii Kraków, których klub sprowadził z… Wenezueli. Szeregi Smoków zasili również zawodnik pierwszej linii młyna z Ukrainy, który dodatkowo poprowadzi treningi rugby dla ukraińskich uczniów Szkoły Marcina Gortata.

fot. www.juvenia.inf.pl

Podczas czerwcowego Krakow Rugby Festival, w stolicy Małopolski gościła wenezuelska drużyna Orchideas Negras. Sztab szkoleniowy Juvenii wypatrzył wówczas na boisku, wyróżniającego się wiązacza (zawodnik z numerem 8) i rozpoczął rozmowy. Leandro Narvaez jest nie tylko doskonałym rugbistą, który będzie znaczącym wzmocnieniem formacji młyna, ale również nauczycielem przedmiotów humanistycznych i autorem książki „Todos los marcianos son iguales” („Wszyscy Marsjanie są tacy sami”).

Do Polski wraz z Leandro przyjechał jego młodszy kolega – wschodząca gwiazda wenezuelskiego rugby, 22-letni Nestor Aguirre. Zawodnik grający na kluczowej pozycji łącznika ataku, ma już za sobą występy w pierwszej reprezentacji swojego kraju, między innymi w starciu z wysoko notowaną w rankingu światowej federacji Argentyną.

- Obaj gracze występują na kluczowych pozycjach i wierzę, że wzmocnią drużynę swoim doświadczeniem. Leandro i Nestor muszą w tej chwili przede wszystkim zaaklimatyzować się w nowym miejscu i wejść w drużynę. Na boisku sprawdzą się już w najbliższy weekend, w wyjazdowym meczu z Budowlanymi Lublin – komentował trener Marek Odoliński.

Trzecie wzmocnienie, którego dokonała Juvenia to Wasyl Lazorenko. Ukraiński młynarz występował dotąd w klubie RK Chmielnicki. Do Krakowa przyjechał nie tylko by grać, ale również trenować 17-osobową, ukraińską klasę w Szkole Marcina Gortata. Niewykluczone, że jego podopieczni będą mogli zasilić szeregi najpierw grup młodzieżowych, a potem pierwszej drużyny Smoków.

 

KN

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0