|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Piłkarska LE – Probierz: to nagroda za trudny sezon

"Dla zawodników to nagroda za trudny poprzedni sezon" - przyznał trener piłkarzy Cracovii Michał Probierz podczas konferencji prasowej przed czwartkowym meczem 1. rundy kwalifikacji Ligi Europy z DAC 1904 Dunajska Streda.

fot.RK

"Nie ma nic przyjemniejszego niż przyjechać na taki mecz, wystąpić w rozgrywkach UEFA, nawet gdy jest to faza wstępna. Otoczka jest zupełnie inna, a zainteresowanie duże ze wszystkich stron" - podkreślił.

Piłkarze Cracovii na spotkanie do Dunajskiej Stredy wyruszyli w środę rano autokarem. Wieczorem odbyli trening na MOL Arenie, gdzie w czwartek o godz. 20.30 zmierzą się z wicemistrzem Słowacji.

Probierz przypomniał, że gdy dwa lata temu rozpoczynał pracę w Cracovii, zadeklarował, że będzie chciał o coś powalczyć.

"Medalu mistrzostw Polski nie udało się zdobyć, ale gramy w europejskich pucharach. Chcemy pokazać się z dobrej strony. Zmierzymy się z zespołem, który jest bardzo agresywny. Widzieliśmy to w jego meczach sparingowych. W drużynie DAC jest bardzo wielu młodych zawodników. Przeanalizowaliśmy dokładnie jej grę. Czeka nas ciężki bój. Z tych wszystkich par, które mogły zostać wylosowane, ta według mnie jest najmocniejsza" – ocenił.

Probierz zwrócił też uwagę na gorącą atmosferę panującą na trybunach stadionu w Dunajskiej Stredzie. "Trzeba być na to przygotowanym, musimy być czujni od samego początku" - przestrzegał.

Trener "Pasów" przyznał, że lewy obrońca Michal Siplak ma problemy zdrowotne, nie trenuje z maksymalnym obciążeniem i jego występ w czwartek jest praktycznie niemożliwy. Tłumaczył też dlaczego utrudniał rywalom rozpracowanie Cracovii, zamykając ostatnie mecze sparingowe i treningi.

"Trenera Petera Hyballę obserwowałem jeszcze kiedyś w Niemczech. Tutaj potwierdza się, że jego drużyny grają agresywnym pressingiem. Był taki fajny artykuł w +Bildzie+, gdzie opisano dokładnie jego tygodniową pracę z zespołem i to, na co zwraca uwagę. Bardzo istotne miejsce zajmowała analiza przeciwnika. Wiedzieliśmy, że będą nas rozpracowywać z każdej strony, dlatego zamykaliśmy treningi i mecze. Ale oni znają już nasz skład, a my ich jeszcze nie" – wspomniał.

Probierz wyraził zadowolenie z pracy, jaką jego zespół wykonał podczas obozu w Słowenii.

"Najważniejszą rzeczą dla polskich klubów i piłkarzy było to, że w tym roku mieliśmy miesiąc przerwy po zakończeniu sezonu. Widać było, że zawodnicy po urlopach wrócili wypoczęci. To znacznie ułatwia pracę. W Słowenii mieliśmy bardzo dobre warunki, a przede wszystkim mogliśmy grać sparingi z mocnymi rywalami, którzy prezentowali różne style. Zmierzyliśmy się z zespołami nastawionymi agresywnie, ale i takimi, które się broniły. Wszystko, co chcieliśmy zrobić, to zrealizowaliśmy" – zapewnił Probierz.

Trener DAC – Niemiec Peter Hyballa - szanse w rywalizacji z "Pasami" ocenił pół na pół.

"Bardzo szanujemy Cracovię, której mecze analizowaliśmy. Ma trochę inny styl od nas, wielu wysokich i dobrze przygotowanych fizycznie zawodników. Chciałbym zwrócić przede wszystkim uwagę na dobrą organizacje gry" – powiedział.

Czwartkowy mecz w Dunajskiej Stredzie rozpocznie się o godzinie 20.30. Rewanż 18 lipca w Krakowie o 19. Lepszy w dwumeczu w drugiej rundzie zmierzy się z Atromitosem Ateny.

(PAP/WS)

0%
0%