|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pięcioro kolarzy z małopolskim rodowodem w kadrze na Bergen

Polski Związek Kolarski ogłosił skład reprezentacji Polski, która wystąpi w mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w norweskim Bergen. Zawody odbędą się w dniach 17-24 września. W Norwegii o medale walczyć będą między innymi Rafał Majka i Michał Kwiatkowski

W kadrze na mistrzostwa w Bergen są nasze największe kolarskie gwiazdy czyli Rafał Majka i Michał Kwiatkowski, ale jest także czwórka zawodniczek, które swoje kariery rozpoczynały w małopolskich klubach:  Marta Lach, Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta i Agnieszka Skalniak.

Elita kobiet – selekcjoner Mariusz Mazur:

Eugenia Bujak (BT City Ljubliana) - start wspólny

Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling) - start wspólny

Marta Lach (Mat Atom Deweloper) - start wspólny

Aurela Nerlo (Mat Atom Deweloper) - start wspólny, jazda indywidualna na czas

Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling Team) - start wspólny

Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) - start wspólny, jazda indywidualna na czas

Anna Plichta (WM3 Pro Cycling Team) - start wspólny

Agnieszka Skalniak (Astana Women’s Team; rezerwa) - jazda indywidualna na czas

Ewelina Szybiak (Mat Atom Deweloper; rezerwa) - start wspólny

Elita mężczyzn – selekcjoner Piotr Wadecki:

Marcin Białobłocki (CCC Sprandi Polkowice) - jazda indywidualna na czas

Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) - start wspólny, jazda indywidualna na czas

Michał Gołaś (Team Sky) - start wspólny Michał Kwiatkowski (Team Sky) - start wspólny

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) - start wspólny

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) - start wspólny

Łukasz Wiśniowski (Team Sky) - start wspólny

Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe; rezerwa) - start wspólny

Mężczyźni U-23 – trener Tomasz Kiendyś:

Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) - start wspólny

Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) start wspólny, jazda indywidualna na czas

Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice) - start wspólny

Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) - start wspólny

Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto) start wspólny, jazda indywidualna na czas

Juniorki- trener Marcin Adamów:

Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) - start wspólny, jazda indywidualna na czas

Joanna Golec Joanna (UKS Mróz Jedynka Kórnik) - start wspólny

Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) - start wspólny

Olivia Majewska (UKS Copernicus-SMS Toruń) - start wspólny

Juniorzy – trenerzy: Waldemar Cebula, Tomasz Owsian:

Dawid Burczak (LKK ZM Warmia Biskupiec-SMS Świdnica) - start wspólny

Mikołaj Konieczny (KKS Gostyń-SMS Świdnica) - start wspólny

Adam Kuś (Międzygminny Ludowy Klub Sportowy Wieluń) - start wspólny

Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy-SMS Żyrardów) - start wspólny, jazda indywidualna na czas

Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) - jazda indywidualna na czas

 

PAP/MS/RK

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0