|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Niemiła niespodzianka dla Cracovii

Petr Kalus jednak zawieszony, choć decyzja nie zapadła po złożeniu pisma przez katowiczan przed meczem numer dwa, a dopiero teraz. Napastnik Pasów może zagrać dopiero w ewentualnym półfinałowym meczu numer siedem.

fot. cracovia.pl

Zawieszenie na 10 dni i grzywna w wysokości trzech tysięcy złotych – taką karę na czeskiego zawodnika Comarch Cracovii Petra Kalusa nałożył Arbiter Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Jednocześnie Jakub Kosowski umorzył sprawę i odstąpił od ukarania innego zawodnika "Pasów" Macieja Urbanowicza.

Wniosek o ukaranie wspomnianych hokeistów zgłosił KH GKS Katowice w związku z wydarzeniami, do jakich doszło podczas niedzielnego spotkania z Cracovią w półfinale play off (5:3). Najpierw Urbanowicz ostro zaatakował Marka Strzyżowskiego, a tuż przed końcem gry Petr Kalus zaczął bójkę z Patrykiem Wronką, za co otrzymał karę meczu.

Pismo w tej sprawie do Arbitra Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie wystosowano w poniedziałek, aby jeszcze przed rozpoczęciem zaplanowanego na ten dzień drugiego spotkania podjął on decyzję o ewentualnej dyskwalifikacji Urbanowicza i Kalusa. Prośba katowiczan nie została uwzględniona i obydwaj hokeiści wystąpili w tym meczu. Do sprawy wrócono jednak we wtorek i późnym wieczorem ogłoszono decyzję.

Po analizie zdarzenia uznano Kalusa za winnego naruszenia nietykalności zawodnika drużyny przeciwnej i wymierzono mu karę finansową w wysokości trzech tysięcy złotych oraz zdyskwalifikowano na 10 dni. Kara będzie obowiązywać do 22 marca włącznie. To oznacza, że Kalus nie zagra w dwóch najbliższych meczach pomiędzy Cracovią i Katowicami oraz w dwóch kolejnych, które rozegrane zostaną, jeśli zajdzie taka potrzeba. Czech może wrócić do gry na ewentualne siódme spotkanie, które zaplanowano na 23 marca.

Arbiter Dyscypliny postanowił natomiast umorzyć postępowanie w sprawie Urbanowicza. W oparciu o zebrany materiał dowodowy, a w szczególności analizę wideo i opinie sędziów oraz obserwatora zawodów uznano, ze zawodnik Cracovii nie atakował głowy rywala, ale bark.

Trzeci mecz pomiędzy Cracovią i Katowicami odbędzie się w czwartek w Krakowie o godz. 18.30. Na razie w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi KH GKS 2-0.

PAP/MS/RK

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0