Nicki Pedersen zwycięzcą Grand Prix Skandynawii w Malilli. Polacy tym razem poza finałem. Zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów wyprzedził Mateja Żagara, Fredrika Lindgrena i Martina Vaculika.

Z trójki Polaków, którzy zakwalifikowali się do półfinałów, żadnemu nie udało się dostać do finałowej rozgrywki. Bartosz Zmarzlik był najskuteczniejszy w części zasadniczej zawodów, ale w półfinale został wykluczony przez słabo sędziującego te zawody arbitra. Odpadli też Maciej Janowski i Patryk Dudek.

Zmarzlik upadł w półfinale na pierwszym łuku i został wykluczony z powtórki biegu. W drugim półfinale Dudek był trzeci, a Janowski czwarty. Na rundzie zasadniczej z trzema punktami występ zakończył Przemysław Pawlicki.

Zawody rozpoczęły się z blisko dwugodzinnym opóźnieniem z powodu opadów deszczu. Pierwotnie miały się rozpocząć o godz. 19. Jednak start był kilkukrotnie przekładany - najpierw na 19.30, następnie na 20.00, a potem na kolejny termin.

Wcześniej tor był zasłonięty plandekami. Kiedy przestało padać, usunięto je i nawieziono nową nawierzchnię. Po kilku minutach deszcz ponownie zaczął padać i na torze zalegały kałuże i maź. Zawodnicy kilkukrotnie chodzili, sprawdzali nawierzchnię i naradzali się z organizatorami. Po długich pracach nad nawierzchnią i przede wszystkim ustąpieniu opadów udało się przeprowadzić zawody.

Liderem klasyfikacji generalnej jest nadal Tai Woffinden, który ma 17 punktów przewagi nad Fredrikiem Lindgrenem, 21 nad Maciejem Janowskim, 22 nad Bartoszem Zmarzlikiem. Patryk Dudek jest szósty, Nicki Pedersen - dziesiąty.

W już w niedzielę o 17.00 w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra bardzo trudny, a zarazem ważny w kontekście utrzymania mecz wyjazdowy z Get Well Toruń.

W pierwszym spotkaniu wiosną Jaskółki pokonały Anioły 51:39. Jeśli drużyna tarnowska myśli o utrzymaniu, to w Toruniu podopieczni trenera Pawła Barana i Mirosława Cierniaka muszą wywalczyć minimum punkt bonusowy.