Siatkarki z Legionowa przyjechały do Muszyny poszukać punktów, gdyż po pierwszej kolece pomimo bardzo dobrej postawy musiały uznać wyższość rywala z Łodzi (1:3). Polski Cukier Muszynianka Enea w pierwszej kolejce natomiast nie bez problemów uporał się z Pałacem Bydgoszcz 3:1.

Sobotnie starcie z większym rezonem rozpoczęły przyjezdne siatkarki z Legionowa, głównie za sprawą prostych błędów w drużynie Polskiego Cukru (1:4). Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Enea poprawiły zagrywkę, czym w głównej mierze zaczęły odrabiać straty punktowe, a nawet wyjść na prowadzenie (10:8). Znakomita zagrywka Wójcik wyprowadziła Polski Cukier na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Siatkarki Polskiego Cukru przejęły kontrolę nad pierwszą odsłoną spotkania (17:11). Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie zmarnowały okazji i pierwszą partię wygrały pewnie 25:17.

Drugą odsłonę z równie dużym animeszem jak pierwszą rozpoczęły przyjezdne siatkarki. Polski Cukier po kilku kolejnych akcjach zdołał wyrównać stan seta jednak drużyna Legionowa ponownie spróbowała się oderwać od rywalek (8:11). Polski Cukier Muszynianka Enea ponownie nie pozwolił swoim przeciwniczkom na wypracowanie zbyt dużej przewagi i błyskawicznie odrobił straty punktowe (12:12). W środkowym fragmencie seta kilka ciekawych, długich wymian wygrały przyjezdne siatkarki i odskoczyły drużynie Polskiego Cukru Muszynianka Enea na kilka oczek (16:21). Pomimo podwójnej zmiany ekipa Polskiego Cukru uległa w drugim secie 18 – 25.

Po regulaminowej, dziesięciominutowej przerwie zdecydowanie lepiej wprowadziły się przyjezdne siatkarki (5:9). W ekipie Polskiego Cukru na przyjęciu za Olę Wójcik została wprowadzona Koleta Łyszkiewicz. Po kilku minutach sytuacja na parkiecie ponownie się wyrównała (11:11). Sobotnie starcie opiewało w wiele bardzo długich i świetnych wymian (16:15). Przed decydującym fragmentem seta ponownie na prowadzenie wysunął się zespół z Legionowa (17:20). Ekipa trenera Strzałkowskiego nie roztrwoniła przewagi i wygrała trzeciego seta spotkania 20:25.

Czwarty set spotkania od początku przebiegał w bardzo wyrównanym rytmie (7:7). Na placu gry po stronie Muszyny na pozycji atakującej w szóstce rozpoczęła Serbka Natasa Cikiriz. Ekipa Polskiego Cukru skrupulatnie budowała swoją przewagę (13:9).  Kilka oczek przewagi uśpiły czujność Polskiego Cukru, gdyż rywalki niebezpiecznie zbliżały się do gospodyń (18:17). Bardzo dobra zagrywka gości sprawiła ogromne problemy ekipie Polskiego Cukru Muszynianka Enea w decydujących fragmentach seta (22:23). Więcej zimnej krwi zachował Polski Cukier Muszynianka Enea 25:20.

Decydującą odsłonę od dwóch punktów rozpoczął Polski Cukier (2:0). Gospodynie mocno przycisnęli od początku piątego seta i były bardzo zdeterminowane (7:1). Przy zmianie stron Polski Cukier Muszynianka Enea prowadził pięcioma punktami (8:3). Wypracowana przewaga pozwoliła na kontrolowanie przebiegu decydującego seta, który ostatecznie wygrała ekipa Polskiego Cukru 15:5 i całe spotkanie 3:2.

Polski Cukier Muszynianka Enea - Legionovia Legionowo 3:2 (25:17, 18:25, 20:25, 25:23, 15:6)