Po dwóch spotkaniach rozegranych w Muszynie, rywalizacja przeniosła się do Bielska-Białej. Miejscowe siatkarki rozpoczęły mecz bardzo źle , ale szybko opanowały emocje i wyrównały bilans punktów do stanu 13-13. Walka rozgorzała na dobre, ale w końcówce lepsze okazały się zawodniczki Bogdana Serwińskiego, które wygrały tę partię 25-23. Druga partia meczu była jz koncertem gry Muszynianek, które wygrały tego seta do 16 . Również w trzeciej partii przyjezdne szybko zbudowały wysoką przewagę i pewnie zmierzały po brązowy medal ORLEN Ligi. Zdesperowane bielszczanki zdołały jednak odrobić straty (22-22) i doprowadziły do nerwowej końcówki. Mimo to, zdobywczynie tegorocznego Pucharu CEV wygrały trzeci set 25-23.

Dla Muszynianki, która do tej pory zdobyła 4 mistrzostwa Polski i jedno wice-mistrzostwo, to pierwsze medale za zajęcie najniższego miejsca na podium Orlen Ligi.

BKS Aluprof Bielsko-Biała 0 - 3 Bank BPS Muszynianka Fakro
(23-25,16-25,23-25)

Skład BKS-u: Bergova, Horka, Mariola Wojtowicz, Gabriela Wojtowicz, Frąckowiak, Wołosz, Stroiwąs, Czypirug-Solarewicz, Sawicka, Pelc, Szymańska, Sieczka, Cella, Prokop, Łyszkiewicz

Skład Muszyny: Werblińska, Dziękiewicz, Sieradzan, Bednarek-Kasza, Kaczmar, Popović, Kasprzak, Gajgał-Anioł, Rousseaux, Jagieło, Maj, Serena

III Set:

23-25 KONIEC MECZU!!! Valentina Serena ostatnim atakiem na siatce daje Muszyniance pierwsze w historii klubu brązowe medale Mistrzostw Polski

22-24 Piłka setowa, meczowa, brązowa!

22-23 Aleksandra Jagieło kończy skutecznie rozegranie Sereny

22-22 O czas prosi trener Bogdan Serwiński. Bielszczanki w końcówce pierwszy raz w tym secie wyrównują.

21-22 Błąd popełnia Kaczmar i trzy punkty odrabiają siatkarki Aluprofu

18-21 Cztery punkty do brązu! Znakomity atak wprowadzonej chwilę temu Dominiki Sieradzan

17-19 Niebezpiecznie do gry wracają gospodynie. O przerwę prosi trener Serwiński

15-19 Atak Sieczki potężny, po prostej nie daje szans Paulinie Maj

12-18 Po bloku bielszczanek piłka wypada na out. Początkowo sędzia zaliczył jednak trafienie gospodyniom

11-16 Atak Dziękiewicz zablokowany i punkt zdobywa Aluprof

9-16 Aleksandra Jagieło i Eleonora Dziękiewicz skutecznie blokują i przy siedmio-punktowym prowadzeniu zawodniczki schodzą na przerwę techniczną

7-13 Atak Pelc znakomicie zablokowany przez Serenę

7-11 O czas prosi trener Bielskiego Klubu Sportowego

6-9 Skutecznie atakuje Kasprzak tuż po przerwie technicznej

3-4 Atakuje Sieczka. Gospodynie nie tracą jeszcze nadziei

1-3 Kolejny dobry start Muszynianek

II Set:

16-26 Atakowała Łyszkiewicz, ale znakomicie interweniował blok Muszynianek z Sereną na czele. Kolejny set dla Muszynianki!

16-24 Autowy atak BKS-u i piłka setowa dla Małopolanek!

14-21 Skuteczna kiwka Kasprzak nad blokiem bielszczanek

12-17 Dotknięcie siatki przez bielszczanki

10-16 Wysokie prowadzenie Muszynianek także na drugiej przerwie technicznej w tym secie

8-12 Tym razem Anioł po prostej atakuje juz bezbłędnie

5-11 Gałgał-Anioł atakuje w aut , ale przewaga Muszynianki na razie wydaje się być niezagrożona

3-8 Na pierwszej przerwie technicznej znów wysokie prowadzenie Mineralnych

2-7 Siedem punktów z rzedu Muszynianek. Teraz atak Sieczki kończy się znakomitą reakcją bloku Mineralnych

2-2 As serwisowy Werblińskiej

2-0 Pierwsze punkty dla BKS-u. Z przechodzącej piłki uderzała Sieczka

I Set:

23-25 Koniec seta! Muszynianka wygrywa tę partię po ataku po prostej Gajgał-Anioł!

22-24 Pilka setowa dla Muszyny!

21-21 Autowa zagrywka Frąckowiak

20-20 Atak Sieczki autowy i o przerwę prosi trener BKS-u

20-18 Zagrywka Jagieło niestety w siatkę

15-17 Fenomenalna kiwka Oli Jagieło!

13-15 Skuteczny atak Popović

10-12 Muszynianki kompletnie roztrwoniły olbrzymią przewagę! o czas prosi trener Serwiński

10-10 Skuteczny atak Łyszkiewicz

9-12 Zablokowana Popović i straty powoli zaczynają odrabiać zawodniczki Aluprofu

6-11 Sanja Popović skuteczie obija blok bielszczanek

3-10 Podwójny blok Aluprofu po ataku Werblińskiej

1-8 Po podwójnym zbiciu Sawickiej mamy przerwę techniczną i już bardzo wysokie prowadzenie przyjezdnych

1-6 Serena zagrywa prosto w siatkę

0-5 Znów Dziękiewicz i juz coraz wyższe prowadzenie Mineralnych w pierwszym secie

0-2 Wyjątkowo długą wymianę kończy Dziękiewicz, zdobywając pierwsze punkty dla Musyzny w tym meczu