• A
  • A

Mistrzowskie powitanie i pożegnanie Włochów w Wieliczce

• Sport
  • date_range Poniedziałek, 2012.07.02 04:29 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:50 )
To było powitanie na miarę mistrzów Europy. Wieliczanie do trzeciej nad ranem czekali przed hotelem Turówka na powrót włoskich piłkarzy z finałowego meczu z Hiszpanią. Włosi przegrali 0 - 4.

UM Wieliczka

Posłuchaj Włosi w Turówce

Blisko 200 osób do trzeciej nad ranem czekało, aż reprezentacja Włoch wrócili do hotelu Turówka. Tłumy kibiców, fajerwerki, konfetti, pochodnie i orkiestra. Piłkarze, choć zawiedzeni po przegranym finale, podeszli do kibiców.

Finałowy mecz zaczął się od groźnych akcji podopiecznych Vicente del Bosque. Ukoronowaniem tych ataków była akcja z 14 minuty, kiedy do siatki trafił David Silva.

Po straconej bramce, grę zaczęli opanowywać Włosi. W 29 minucie gry bliski wyrównania był Antonio Cassano, jednak strzał wybronił Iker Casillas. Napastnik Milanu mógł jeszcze wyrównać cztery minuty później. Bramkarz Realu Madryt, obronił bardzo silny strzał Włocha.

Wtedy do głosu doszli Hiszpanie. W 41. minucie meczu, po dokładnym prostopadłym podaniu Xaviego Hernandeza wynik na 2:0 podwyższył Jordi Alba.

Trzecią bramkę zdobył w 84. minucie Fernando Torres, który wszedł na boisko 9 minut wcześniej. Czwartą bramkę zdobył w 88. Minucie Juan Mata, którzy wszedł na boisko minutę wcześniej. Gol padł po prostopadłym podaniu Fernando Torresa.

Włosi nie szukają dla siebie żadnego usprawiedliwienia i przyznają, że przeciwnik był po prostu silniejszy. Przypominają jednocześnie, że zdaniem obserwatorów, jechali na Euro 2012 bez żadnych szans, zadali więc kłam najbardziej pesymistycznym prognozom.

Dziś o 14.00 oficjalne pożegnanie włoskich piłkarzy w Wieliczce.