A
A
A

Małopolanka trzecią zawodniczką świata

Holenderka Anna van der Breggen, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, zajęła pierwsze miejsce w rankingu kobiecego cyklu WorldTour w kolarstwie szosowym wyprzedzając rodaczkę Annemiek Van Vleuten. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Katarzyna Niewiadoma.

Całej trójki zabrakło już na starcie ostatniej imprezy sezonu, niedzielnego wyścigu Madrid Challenage by Vuelta w stolicy Hiszpanii, w którym na czwartym miejscu finiszowała Eugenia Bujak.

Tegoroczny cykl składał się z dwudziestu wyścigów, czternastu jednodniowych i sześciu etapowych. Van der Breggen wygrała pięć z nich: Amstel Gold Race, Fleche Wallone, Liege-Bastogne-Liege, Dookoła Kalifornii i Giro d’Italia, czasówkę Crescent Vardarda w Szwecji oraz etapy w Boels Rental Tour, Kalifornii i Healthy Ageing Tour.

Trzecia w końcowej klasyfikacji Niewiadoma (WM3 Pro Cycling) wygrała etap i klasyfikację generalną OVO Energy Women’s Tour. Plasowała się w czołowej dziesiątce siedmiu wyścigów klasycznych i dwóch etapowych. Polka była nawet liderką WorldTour po wygraniu zwycięstwie w OVO w Wielkiej Brytanii.

Na 29. pozycji tegoroczną rywalizację zakończyła Bujak (BTC City Lublana), na 115. Anna Plichta (WM3 Pro Cycling), a na 140. Małgorzata Jasińska (Cylance).

Najlepszą ekipą została holenderska drużyna Boels-Dolmans, w barwach której, obok van der Breggen, startuje Katarzyna Pawłowska.