24-letni Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart z Team Sky wygrał czwarty etap Tour of the Alps (kat. 2.HC). Trzecie miejsce zajął Rafał Majka.

Przedostatni etap Tour of the Alps prowadzący z Baselga di Pine do Cle liczył 134 kilometry. Na trasie zlokalizowane były dwie premie górskie: Forcella di Brez (I kat.) i Passo Predaia (II). Po pierwszej z nich na czele wyścigu ulokowała się czwórka kolarzy: Siwakow, Geoghegan Hart, Nibali i Rafał Majka. Przed ostatnią wspinaczką, na skutek braku współpracy w czołówce, jej przewaga zmalała niemal do minimum, ale wówczas zaatakował Nibali, a pozostała trójka szybko do niego doskoczyła. 4 kilometry przed metą swojej szansy szukał Majka. Kolarz z Zegartowic doścignięty został na ońcowym kilometrze. Majka próbował nawiązać walkę na finiszu, lecz wyczerpany osiagnął metę jako trzeci. Oprócz Geoghegana Harta wyprzedził go jeszcze Nibali.

W klasyfikacji generalnej Majka awansował na trzecią pozycję,tracąc do lidera – Pawła Siwakowa (Team Sky) 31 sekund. .W piątek ostatni etap wyścigu. 148-kilometrowa trasa prowadzi z Caldaro do Bolzano.