Patrycja Chudziak zajęła czwarte, a Marcin Dzieński szóste miejsce w finale kombinacji w mistrzostwach Europy we wspinaczce sportowej w Moskwie. Konkurencja ta zadebiutuje w programie przyszłorocznych igrzysk w Tokio

Kombinacja to trójbój, na który składają się kolejno: czasówka, bouldering i prowadzenie. O kolejności decyduje iloczyn miejsc zajętych w poszczególnych konkurencjach - im niższy rezultat, tym lepiej.

Reprezentanci Polski specjalizują się w czasówkach. Wygrali je w ośmioosobowych finałach, ale w pozostałych konkurencjach zajmowali ostatnie pozycje i oboje mieli po 64 pkt (1x8x8).

Złote medale zdobyli Rosjanie Wiktoria Meszkowa - 12 pkt (2x6x1) i Aleksiej Rubcow - 20 (5x1x4). Mistrzowskie tytuły oznaczają, że wystąpią w Tokio.

Olimpijską kwalifikację już wcześniej wywalczyła Aleksandra Mirosław, która w ubiegłym roku zajęła czwarte miejsce w kombinacji na mistrzostwach świata.

Z Moskwy biało-czerwoni wrócą z brązowym medalem, który Dzieński wywalczył w czasówce. Broniąca tytułu w tej konkurencji i aktualna mistrzyni świata Mirosław w ćwierćfinale doznała kontuzji i musiała się wycofać.

Mistrzostwa Europy pierwotnie miały się odbyć w marcu, ale z powodu pandemii koronawirusa kilkukrotnie były przekładane.