|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kuba Błaszczykowski obiecał...i przyjechał

Były kapitan reprezentacji Polski stawił się dziś na pierwszych w 2019 roku zajęciach piłkarskiej drużyny Wisły. Kuba Błaszczykowski, który niedawno rozwiązał kontrakt z VfL Wolfsburg, przyjechał na trening w towarzystwie Marcina Wasilewskiego i Pawła Brożka, a więc piłkarzy, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o ponaglenie wypłaty.

PAP/Jacek Bednarczyk

Błaszczykowski już wcześniej deklarował, że dla Wisły jest w stanie grać za darmo, jeśli ta pozostanie w Ekstraklasie.

Pierwszy trening Wisły w tym roku rozpoczął się o godzinie 14. Godzinę wcześniej piłkarze spotkali się z Bogusławem Leśniodorskim. Na treningu pojawiło się 20 zawodników Wisły, a towarzyszyło mu ogromne zainteresowanie mediów. Oczywiście od obecności na treningu do gry w barwach Wisły  jeszcze daleko, ale bliżej chyba niż  do happy endu wszystkich wiślackich klopotów.

Były właściciel i prezes Legii Warszawa oraz jego kancelaria prawna pomaga Wiśle w wybrnięciu z obecnych kłopotów. Rozmowy z drużyną trwały ponad pół godziny, ale zarówno Wisłocki, jak i Leśnodorski nie udzielili po nich żadnych komentarzy. Również piłkarze nie chcieli ujawniać szczegółów.

"Pozostała nam nadzieja i wiara, że uda się uratować klub. Czekamy na rozwój wydarzeń. Dostaliśmy zapewnienie, że robią wszystko, żeby pomóc Wiśle" – powiedział kapitan zespołu Rafał Boguski.

W podobnym tonie wypowiadał się Paweł Brożek.

"Tyle już usłyszeliśmy słów w ciągu ostatnich miesięcy, że teraz poprosimy o konkrety, a nie tylko słowa. Nie padły jednak terminy, kiedy dostaniemy wypłaty. Cały czas wierzę, że Wisła wyjdzie na prostą. Wiadomo że jesteśmy w trudnej sytuacji, ale normalnie przygotowujemy się do sezonu. Zobaczymy co się wydarzy w kolejnych dniach" – stwierdził Brożek, który odniósł się także do ewentualnego powrotu do Wisły Błaszczykowskiego, z którym miał okazję razem grać.

"Patrzę na to tylko przez pryzmat sportowy, a Kuba nam na pewno pomoże na boisku. Resztę musi wykorzystać klub i marketing" – podkreślił.

Trener Stolarczyk, liczy że wiosną będzie mógł prowadzić „Białą Gwiazdę” w meczach ekstraklasy.

"Cóż mogę powiedzieć – czekamy na konkrety. Cieszymy się, że jest z nami Jakub Błaszczykowski. Nie wiem czy będzie naszym zawodnikiem, bo to nie moja rola, aby podawać informacje na ten temat. Dostaliśmy +nowe tchnienie+ i trochę dodatkowej energii. Zobaczymy, jak się to rozwinie. Bogusław Leśnodorski jest osobą, która pomaga klubowi w kontaktach z Ekstraklasą SA. Nie mogę więcej zdradzić o czym rozmawialiśmy" – zastrzegł się Stolarczyk.

W zajęciach Wisły uczestniczyli także napastnik Aleksander Buksa oraz obrońca Daniel Hoyo-Kowalski z drużyny juniorów. W ośrodku treningowym Wisły w Myślenicach pojawił się Jesús Imaz, jednak nie trenował z powodu niedawnej kontuzji. Kontuzjowani są ponadto Maciej Sadlok i Rafał Boguski.
Nieobecni byli za to Marko Kolar, Zoran Arsenić, Tibor Halilović oraz Vullnet Basha. Wszyscy wymienieni złożyli wnioski o wypłatę zaległych uposażeń i jesli klub nie wypłaci należności - staną się  wolnymi graczami.

Kontrakt z klubem rozwiązał dzis Jakub Bartkowski

GB/RK/KN/PAP

57%
43%