W środowy wieczór koszykarki Wisły CANPACK Kraków zmierzyły się w pierwszym meczu 1/16 finału FIBA EuroCup Women z francuską drużyną Nantes Rezé i wygrały wysoko 87:67.

Choc wiślaczki nie były faworytkami, już pierwsza kwarta pokazała, że wyprawa nad Atlantyk może być udana dla Białej Gwiazdy. Krakowianki wygrały ją 19:17, jednak koncert wiślaczek nastapił w kwarcie drugiej, w której krakowski zespół zdobył 39 punktów, przewaga Wisły sięgnęła wtedy 24 punktów, bo na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Wisły CanPack 58:34!

W III kwarcie zespół francuski po kilku przestrzelonych rzutach wydawał się nieco zrezygnowany, późnie próbował wrócić do gry wygrywając tę część meczu 25:22, nadal jednak wiślaczki wysoko prowadziły 80:59. Czwartą kwartę drużyna z Małopolski zaczęła nieco zdekoncentrowany wysokim prowadzeniem, co pozwoliło rywalkom na  odrobienie części strat. Ostateczna wygrana Wisły nie była jednak  zagrożona. Krakowianki zwyciężyły 87: 67.

Najwięcej punktów dla Wisły CanPack zdobyły Leonor Rodriguez - 15 i Amerykanki Mercedes Russell i Jordin Canada - po 14, ale pochwalić za dobrą grę trzeba całą drużynę. Punkty zdobyło aż dziewięć zawodniczek, tylko Anna Jakubiuk nie wyszła na parkiet.

Rewanż odbędzie się w hali TS Wisła w czwartek 31 stycznia o godzinie 18:30. Zwycięzca dwumeczu Wisła CANPACK Kraków – Nantez Rezé zmierzy się w 1/8 finału FIBA EuroCup Women ze zwycięzcą tureckiego pojedynku – Çukurova Basketbol – Beşiktaş J.K.