Przez moment była tylko nadzieja na podjęcie walki. Na początku drugiej tercji, przy stanie 0:1 Filip Drzewiecki strzelił wyrównującą bramkę, ale niespełna 10 minut później hokeiści GKS-u znów wyszli na prowadzenie.

A w trzeciej tercji dorzucili jeszcze dwie bramki. Dominowali w całym spotkaniu i zasłużenie wygrali.

"Pasom" zostaje walka o brązowe medale, co biorąc pod uwagę aspiracje obrońców mistrzowskiego tytułu jest marnym pocieszeniem.

To nie był udany sezon dla podopiecznych Rudolfa Rochaczka. Słabiej spisywali się już w sezonie zasadniczym, a w rywalizacji półfinałowej udało im się wygrać tylko raz.

W finale GKS Katowice zmierzy się z GKS-em Tychy. Comarch Cracovia o brązowy medal będzie walczyła z innym małopolskim zespołem - Tatry Ski Podhale Nowy Targ.

Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia Kraków 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Stan rywalizacji play-off (do czterech zwycięstw) 4:1 dla Tauron KH GKS Katowice

Bramki: 1:0 Tomasz Malasiński (9), 1:1 Filip Drzewiecki (23), 2:1 Andrej Themar (31), 3:1 Dusan Devecka (48), 4:1 Patryk Wronka (59)

Kary: Tauron KH GKS - 10 minut, Comarch Cracovia - 8 minut.