Justyna Święty-Ersetic wynikiem 50,41 zdobyła w biegu na 400 m złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie. Piąta była Iga Baumgart-Witan. To dopiero drugi medal Polek w tej konkurencji w historii mistrzostw kontynentu. W 1978 roku brąz wywalczyła Irena Szewińska.

Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie srebro przypadło Greczynce Marii Belibasaki (50,45), a brąz Holenderce Lissane de Witte (50,77). Baumgart-Witan uzyskała 51,24.

Później Adam Kszczot swym najlepszym wynikiem w sezonie 1.44,59 zdobył w biegu na 800 m złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie. Czwarty był Michał Rozmys, a piąty Mateusz Borkowski. Obaj poprawili rekordy życiowe. Kszczot po raz drugi z rzędu obronił tytuł - mistrzem kontynentu został w 2014 roku w Zurychu i dwa lata później zwyciężył w Amsterdamie.

Srebrny medal wywalczył Szwed Andreas Kramer - 1.45,03 (wyrównany rekord kraju), a brązowy Francuz Pierre-Ambroise Bosse - 1.45,30.

Wieczór zwieńczyło złoto dla kobiecej sztafety 4x400 m. Polkom nie przeszkodził fakt, że finał rozegrano półtorej godziny po finale biegu indywidualnego. Małgorzata  Hołub Kowalik, Iga Baumgart Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty Ersetić wyprzedziły Francję i Wielką Brytanię. Dodajmy, że swój wkład w ten sukces miały także Martyna Dąbrowska i Natalia Kaczmarek biegające w eliminacjach.

Biało-czerwona ekipa ma już w dorobku dziewięć medali. Wcześniej po dwa złote i dwa srebrne zdobyli w rzucie młotem Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, a w pchnięciu kulą Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Ponadto złoty w kuli wywalczyła Paulina Guba, a w piątek wicemistrzem na dystansie 1500 m został Marcin Lewandowski.