Karol Trojan, sądeczanin rocznik 1984, rozpoczął treningi niespełna 4 lata temu. Przyjął pseudonim "Bosy Wirus", bo jego sportową specjalnością stało się od 2016 roku bieganie na bosaka. Jest pierwszym biegaczem, który w ten właśnie sposób obiegł dookoła Nowy Sącz. Może sie też poszczycić mianem Ambasadora Miasta. W tych dniach otrzymał oficjalne potwierdzenia, że zatwierdzony został jego rekord Polski w biegu 24-godzinnym na bosaka. Podczas 11 mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym, które rozegrane zostały 8 i 9 września w miejscowości Łyse w województwie mazowieckim Karol Bosy Wirus Trojan, reprezentując barwy UKS Budowlani Nowy Sącz pokonał dystans 112 km 905 metrów. Dodać  warto, że był to debiutancki start w mistrzostwach Polski.

Podczas próby biegacz aktywnie wspierał zbiórkę na rzecz rehabilitacji Dominka Sołga. Jej celem był zakup roweru z napędem ręcznym, czyli tzw. handbike’a.