Przyszłoroczne hokejowe MŚ Dywizji 1B seniorów, Dywizji 1B seniorek i MŚ juniorek U-18 zostaną rozegrane w Polsce. Jako miasto – gospodarz zostały zgłoszone Katowice. Decyzja zapadła podczas trwającego w Bratysławie kongresu światowej federacji (IIHF). Hokeiści będą rywalizowali na przełomie kwietnia i maja, juniorki – w styczniu.

W tym roku młode Polski były czwarte w takim turnieju, rozgrywanym w Szkocji. Seniorzy w estońskim Tallinnie byli blisko awansu. Zajęli drugie miejsce z Rumunią, która miała tyle samo punktów, ale wygrała- po dogrywce – bezpośredni mecz.

„Zabiegaliśmy o przyznanie organizacji tych zawodów i bardzo się cieszymy, że nasza oferta została pozytywnie oceniona. Staramy się jeszcze o to, by Polska mogła gościć również mistrzostwa seniorek. Decyzje IIHF potwierdzają, że nasze starania o wyprowadzenie polskiego hokeja z kryzysu są dobrze oceniane na arenie międzynarodowej, podobnie jak poziom organizowanych przez Polskę zawodów” – mówi prezes PZHL Mirosław Minkina.

W grudniu 2018 w Tychach zostały rozegrane MŚ Dywizji 1B juniorów do lat 20. Polacy zajęli tam drugie miejsce za Słowenią.

Tymczasem na Słowacji rywalizują obecnie najlepsze drużyny świata. Znamy półfinalistów mistrzostw, Rosjanie zagrają z Finlandią, a Kanada z Czechami. Choć wynik na to nie wskazuje, to Rosjanie wygrali dość pewnie z Amerykanami 4:3, Finowie po dogrywce pokonali Szwedów 4:3 zdobywając wyrównującą bramkę 89 sekund przed końcem meczu, by po niespełna dwóch minutach dogrywki raz jeszcze pokonać Henrika Lundqvista, Czesi pewnie zwyciężyli Niemców 5:1, a Kanada pokonała po dogrywce Szwajcarię 3:2, dwa razy Szwajcarzy obejmowali prowadzenie, dwa razy ekipa Klonowego Liścia doprowadzała do remisu, z tym że wyrównujący gol padł na pół sekundy przed końcem trzeciej tercji, zwycięską bramkę w szóstej minucie przedłużonego czasu gry zdobył Mark Stone.