O brązowy medal mistrzostw Polski  hokeiści MMKS Podhale Nowego Targu walczyli na finiszu rozgrywek z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Pierwszy mecz serii rozgrywanej do dwóch zwycięstw odbył się  we wtorek w Sanoku.
"Szarotki " zwyciężyły po dogrywce  5-4 i a dziś  "górale " dopelnili formalności wygrywając   ponownie  przed  własna publicznością.

Po dwóch tercjach gospodarze prowadzili juz 5-1 a na poczatku trzeciej nawet 6-1. Sanoczanie  walczyli jednak do końca. Pomiędzy 51 a 56 minutą zdobyli trzy bramki przy biernej postawie całkowicie juz rozkojarzonych zawodników Podhala.

Na szczęście mimo , iz  goście wycofali bramkarza i oblegali do końca bramkę Raszki - wiecej bramek nie padło.

Brąz dla  PODHALA !!!

Przebieg meczu :

1 : 0     Krystian Dziubiński ( Maciej Sulka - Joni Haverinen )     5 na 4         04:26
2 : 0     Krystian Dziubiński ( Jarosław Różański - Dariusz Gruszka )     5 na 5         17:39
3 : 0     Damian Kapica ( Kasper Bryniczka - Filip Wielkiewicz )     5 na 5         21:11
5 : 0     Kasper Bryniczka ( Filip Wielkiewicz - Damian Kapica )     5 na 4         28:10
5 : 1     Petr Šinágl ( Martin Vozdecký - Anton Klemientjew )     5 na 5         41:08
6 : 1     Patryk Wronka ( Jegor Omieljanienko - Mateusz Michalski )     5 na 5         46:06
6 : 2     David Turoň ( Jordan Pietrus - Mike Danton )     5 na 5         51:15
6 : 3     Matt Williams ( David Turoň - Jordan Pietrus )     5 na 5         53:11
6 : 4     Bogusław Rąpała ( Marcin Biały - Mateusz Wilusz )     5 na 5         56:19