A
A
A

FIS Cup w Zakopanem. Najlepszy z Polaków Tomasz Pilch ROZMOWA

Austriacy najlepsi na Wielkiej Krokwi. Upadek Tomasza Pilcha. - Starałem się ciągnąć do samego końca i przy lądowaniu narty skantowały. Szkoda - bo mogło być bardzo dobrze. Oczywiście, że zawody FIS Cup to nie jest moje marzenie, ale nie zwracam sobie głowy myśleniem o czym innym. Początek sezonu nie był dobry. Na szczęście w Szczyrku popracowaliśmy i jest coraz lepiej. - mówił w rozmowie z Kubą Nizińskim Tomasz Pilch.

Z Tomaszem Pilchem rozmawiał Kuba Niziński

Zawody Pucharu FIS w skokach narciarskich, to okazja do sprawdzenia tzw. "kadr szerokiego zaplecza". Na tydzień przez zawodami Pucharu Świata w Zakopanem, na Wielkiej Krokwi w takich właśnie zawodach rywalizowało 73 skoczków z 10 krajów. Dwa pierwsze miejsca zajęli Austriacy. Wygrał debiutujący w zawodach tej rangi 18-letni Claudio Moerth, który ledwie o 0,7 punktu wyprzedził starszego o rok Maximiliana Lienhera.

Polacy - choć na starcie stanęło ich 20-tu - byli tłem dla rywali. Najlepszy z nich Tomasz Pilch zajął dopiero 15 miejsce, choć po I serii plasował się na drugiej pozycji. W drugim skoku miał jednak upadek przy lądowaniu. Prawo startu w rundzie finałowej wywalczył jeszcze tylko jeden Polak – Adam Niżnik. Ostatecznie sklasyfikowany na 19. miejscu.

Po pierwszej próbie zdecydowanie prowadził Czech Dusan Dolezel, który jako jedyny zawodnik poszybował aż do 140 metra. Tomasz Pilch do prowadzącego skoczka tracił 3 punkty. Trzeci był Austriak Claudio Moerth.