|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Czterech nowych piłkarzy na Reymonta

W poniedziałek Wisła Kraków zaprezentowała czterech nowych zawodników. Do drużyny dołączyli Victor Perez, Jesus Imaz, Marko Kolar i Denys Bałaniuk. Dla Wisły Kraków zakończone okno transferowe było niezwykle pracowite. Z klubu odeszło czternastu piłkarzy, a w ich miejsce pozyskano trzynastu. "To była rewolucja, ale jesteśmy silniejsi" – uważa dyrektor sportowy Manuel Junco.

Sprowadziliśmy do klubu czternastu zawodników, a trzynastu odeszło. Teraz na pewno mamy bardziej zbalansowaną drużynę niż w poprzednim sezonie i mimo że jest to pewna rewolucja, to jesteśmy silniejsi - opowiada Manuel Junco, który przywitał nowych zawodników i podsumował letnie okienko transferowe w wykonaniu Wisły Kraków. 

Imaz to zawodnik, którzy może grać na trzech różnych pozycjach w ofensywie - jako skrzydłowy i jako ofensywny pomocnik. Víctor Pérez też może występować w różnych miejscach - na szóstce, ósemce i na dziesiątce. Jest doświadczonym graczem - grał na poziomie La Liga. 

Junco jest zadowolony również z faktu, iż udało się pozyskać dwóch napastników. „Marko Kolar jest wciąż młody, a już ma ponad sto meczów w Chorwacji i wiele bramek w tamtejszej lidze. Może występować jako napastnik i jako skrzydłowy”. Do siatki rywali potrafi trafiać również Bałaniuk. „Denis to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników  na Ukrainie. Może grać jako napastnik i skrzydłowy” - dodaje dyrektor sportowy.
 
W lecie sprowadzono wiele uniwersalnych piłkarzy i jak przekonuje Junco nie ma w tym przypadku. „Każdy zawodnik ma ulubioną pozycje, ale gdy są kontuzje i ważne, by móc grać na różnych pozycjach. To stwarza duży komfort. Poza tym chcemy stosować różne rozwiązania i pod tym kątem dobieramy też potencjalnych piłkarzy”. 

Hiszpan nie uważa także, by problemem było to, że większość nowych zawodników to gracze zagraniczni. Wprost przeciwnie. „Prawie w każdej drużynie są różne narodowości, a komunikacja jest odpowiednia. Myślę, że tutaj też zespół działa i jest ta komunikacja. To nie jest żaden kłopot” - odpiera zarzuty. 

wisla.krakow.pl/KN

75%
25%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 2

White star

Wtorek, 12 września 2017, 06:32

Po co to komu...? Sprowadzanie szrotu już nie jest modne...

Odpowiedz

Wislak

Poniedziałek, 11 września 2017, 18:38

Naprawdę nie wiem czy ściąganie kogo popadnie byle z zagranicy coś da. W okienku zimowym proponuję ściągać piłkarskie gwiazdy z pierwszej ligi hiszpańskiej... Okręgowki jak kiedyś Ptak do Pogoni Szczecin. A jak jakiś z polskich kopaczy dwa razy czysto w piłkę trafi to sruu do zagranicznej ligi. Tak mocnej drużyny się nie zbuduje.

Odpowiedz