A
A
A

Cracovia z kompletem punktów w meczu z Koroną Kielce

W niedzielnym meczu 4. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała 1:0 Koronę Kielce. Zwycięską bramkę zdobył Sergiu Hanca. To był trzeci gol Rumuna w trzecim kolejnym spotkaniu.

Od początku mecz był ciekawym widowiskiem, gdyż obydwa zespoły postawiły na otwartą grę i starały się szybko zdobyć bramkę. W 9. minucie przed szansą stanął David Jablonsky, lecz jego strzał z kilku metrów został zablokowany. Chwilę później powinno być 1:0 dla Korony. Michael Gardawski znalazł się w sytuacji sam na sam z Michalem Peskovicem. Kielecki obrońca trafił jednak prosto w bramkarza "Pasów", który odpowiednio skrócił kąt.

Potem pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Hanca. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę efektowną paradą wybił Paweł Sokół. W 29. minucie Vato Arveladze skierował piłkę do siatki w sytuacji sam na sam, ale jego radość przerwał arbiter liniowy, który zasygnalizował spalonego.

Wreszcie w 35. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Pelle van Amersfoort szybko wyrzucił piłkę z autu do Janusza Gola, ten kopnął w okolice pola karnego. Wydawało się, że podanie przetnie Themistiklis Tzimopoulos, ale stoper Korony przewrócił się. Do futbolówki dopadł Hanca i precyzyjnym strzałem pokonał Sokoła.

Goście starali się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. Groźny strzał oddał Ivan Marquez. Peskovic był jednak dobrze ustawiony i wybił piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie groźniej atakowali krakowianie. W 59. min tylko znakomity refleks Sokoła uratował kielczan po strzale głową Ołeksija Dytiatjewa. Trener Korony Gino Lettieri wprowadził dwóch nowych zawodników – Mateja Puckę i Urosa Duranivica, lecz nie przełożyło się to na jakość akcji ofensywnych jego zespołu.

Korona już do końca nie potrafiła zagrozić bramce Cracovii. Gospodarze kontrolowali grę i odnieśli zasłużone zwycięstwo; pierwsze w tym sezonie na swoim obiekcie. Dla kielczan była z to druga kolejna porażka.

Cracovia Kraków – Korona Kielce 1:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Sergiu Hanca (35).