Dobra dyspozycja na własnym stadionie nie przekłada się jednak na formę wyjazdową. Na obiektach rywali "Pasom" wiedzie się znacznie gorzej. Ostatnio jednak Cracovia zremisowała z GKS-em Bełchatów, a ich gra zwiastowała małą zwyżkę formy. Czy potwierdzą formę w meczu z zabrzanami? Łatwo z pewnością nie będzie.

Na inaugurację sezonu Cracovia przegrała z Górnikiem 2-0. Co więcej, zabrzanie zdominowali "Pasy" właściwie w każdym aspekcie gry. Bramki strzelili Błażej Augustyn i Mateusz Zachara. Tego pierwszego jednak w poniedziałkowym meczu zabraknie, co z pewnością jest ułatwieniem dla krakowian. Osłabiona jest także wyjściowa jedenastka "Pasów". Za 4 żółte kartki pauzować musi podstawowy obrońca - Mateusz Żytko. Jego miejsce zajmie zapewne Bartosz Rymaniak a na prawą stronę obrony wejdzie Krzysztof Nykiel.

Dla podopiecznych trenera Podolińskiego będzie to bardzo ważne starcie, gdyż drużyny z dołu tabeli coraz śmielej naciskają na Cracovię. Ekstraklasa jest jednak tak spłaszczona, że 3 punkty w meczu z Górnikiem pozwolą Pasom na awans z 12 miejsca na pozycję 10.

Transmisji z tego meczu można słuchać w specjalnym sportowym kanale Radia Kraków, dostępnym także w smartfonach i tabletach przy użyciu bezpłatnej aplikacji. Na naszej stronie internetowej można także śledzić relację "minuta po minucie", meldunki z boiska także co godzinę w serwisach informacyjnych Radia.