Mecz pomiędzy 3. i 4. drużyną poprzedniego sezonu rozpoczął się od mocnego akcentu. Już w pierwszej minucie lubinianie mieli okazję do strzelenia gola. Najpierw Łukasz Piątek nie wykorzystał złego wyjścia z bramki Grzegorza Sandomierskiego a chwilę później Krzysztof Janus strzelił tuż obok słupka bramki Pasów. Cracovia mogła odpowiedzieć w 10 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Jakuba Wójcickiego. Martin Polacek zdołał jednak w ostatniej chwili ściągnąć piłkę z głowy Miroslava Covilo.

W 13 minucie powinno być 1-0 dla Pasów. Bramkarz z Lubina źle wybijał piłkę, która trafiła pod nogi Mateusza Cetnarskiego. Ten popędził w kierunku bramki, ale naciskany przez obrońcę oddał zbyt słaby strzał. W 14 minucie o włos od strzelenia gola był Mateusz Szczepaniak, który wyskoczył spomiędzy dwóch obrońców do dośrodkowania Tomasza Brzyskiego i uderzył piłkę głową. Ta trafiła jednak tylko w poprzeczkę.

Cracovia jednak nie podłamała się tymi niepowodzeniami i dalej atakowała. W 20 minucie atomowym strzałem z 25 metrów popisał się Marcin Budziński. Martin Polacek z wielkimi kłopotami zdołał odbić to uderzenie przed siebie. W 23 minucie nieskuteczność mogła się na Pasach jednak zemścić. Piłkę w polu karnym krakowian wywalczył Martin Nespor, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Co nie udało się Zagłębiu w 23 minucie, udało się minutę później. Błąd obrony Cracovii wykorzystał Łukasz Janoszka, który płaskim strzałem z 16 metrów pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Na odpowiedź Pasów nie musieliśmy jednak długo czekać. W 31 minucie piłka po rzucie rożnym trafiła pod nogi Marcina Budzińskiego a ten z 20 metrów strzelił z woleja idealnie w okienko bramki Zagłębia.

W 40 minucie krakowianie mieli kolejną świetną okazję do strzelenia gola. Mateusz Cetnarski otrzymał świetne prostopadłe podanie od Marcina Budzińskiego, popędził w kierunku bramki Zagłębia, ale strzelił obok słupka. To powinien być gol!

Druga połowa rozpoczęła się w bardzo spokojnym tempie. Żaden z zespołów nie chciał się zbytnio odkryć, żeby nie narazić się na kontrę i utratę gola. Pierwsza groźna akcja miała miejsce dopiero w 69 minucie. Po rzucie rożnym z 20 metrów uderzał Budziński, ale ten strzał nie był idealny. Piłkę lecącą w środek bramki złapał Polacek.

Lubinianie swoją okazję mieli w 78 minucie. Po sporym zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Jakuba Tosika. Ten upadając już na murawę zdołał jeszcze strzelić. Piłka poleciała obok słupka bramki Pasów.

Do końca meczu gole już nie padły. Cracovia zremisowała z Zagłębiem Lubin 1-1, przedłużając fatalną serię wyjazdowych meczów bez wygranej. W tym sezonie Pasom nie udało się to ani razu.

Zagłębie Lubin  1 - 1  Cracovia

1-0 Janoszka (24')

1-1 Budziński (31')

Skład Zagłębia: Polacek – Cotra, Guldan, Jach, Tosik (ż.k) – Kubicki, Łukasz Piątek, Janus (82' Buksa), Janoszka – Nespor (70' Jagiełło), Papadopulos (62' Woźniak)

Skład Cracovii: Sandomierski – Brzyski, Malarczyk, Polczak, Wójcicki – D. Dąbrowski, Covilo – Szczepaniak (65' Jendrisek), Cetnarski (82' Wdowiak), Budziński – Krzysztof Piątek (87' Vestenicky)