Lechia rozpoczęła zmagania w grupie mistrzowskiej od trzech wygranych (1:0 w Szczecinie z Pogonią i na własnym stadionie z Piastem Gliwice oraz 2:1 w Białymstoku z Jagiellonią), ale Cracovia zastopowała biało-zielonych. „Pasy” po raz trzeci pokonały gdańszczan - 2 listopada triumfowały u siebie 1:0, a 9 czerwca na wyjeździe 3:1.

Początek spotkania należał do przyjezdnych. W 7. minucie po ziemi uderzył Pelle van Amersfoort, ale Dusan Kuciak intuicyjnie odbił piłkę. Za chwilę mocno, ale tuż obok słupka z ostrego kąta strzelił Rafael Lopes.

Gospodarze odpowiedzieli dwoma uderzeniami Rafała Pietrzaka w 15. z wolnego i w 27. minucie. Pierwsze było nieznacznie niecelne, a przy drugim niepewnie interweniował Lukas Hrosso.

Generalnie pierwsza połowa rozczarowała. Akcje były prowadzone w ospałym tempie, a poza tymi sytuacjami na boisko nie działo się nic godnego uwagi.

Tuż po wznowieniu gry krakowianie objęli prowadzenie. W 48. minucie po centrze z prawej strony van Amersfoorta i w zamieszaniu Kuciaka pokonał Lopes.

W 60. minucie obok bramki uderzył Michal Siplak, ale 10 minut później słowacki lewy obrońca, po podaniu Floriana Loshaja, umieścił piłkę w siatce. Siplak sfinalizował składną akcję swojej drużyny, w trakcie której goście „wyklepali” rywali.

Niedokładnie i bezbarwnie grający lechiści nie byli w stanie zagrozić przeciwnikowi. Tymczasem w czwartej minucie doliczonego czasu Cracovia zdobyła trzecią bramkę. Po zagraniu z przewrotki Lopesa ręką w polu karnym zagrał Flavio Paixao, a z 11 metrów wynik ustalił Sergiu Hanca.

Lechia i Cracovia rywalizują jednocześnie w półfinale Pucharu Polski. W środę podopieczni trenera Piotra Stokowca zmierzą się w Poznaniu z Lechem, a dzień wcześniej krakowian czeka konfrontacja na własnym stadionie z Legią Warszawa.

Lechia Gdańsk -  Cracovia 0-3 ( 0-0)
Rafael Lopes 48, Michal Sipľak 70, Sergiu Hanca 90+3 (karny)

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak - 11. Jaroslav Mihalík (69, 28. Flávio Paixão), 2. Kristers Tobers, 9. Patryk Lipski, 6. Jarosław Kubicki, 20. Conrado (55, 8. Omran Haydary) - 17. Zé Gomes (55, 24. Łukasz Zwoliński).

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 3. Michal Sipľak (74, 11. Mateusz Wdowiak) - 14. Ivan Fiolić (87, 8. Milan Dimun), 6. Sylwester Lusiusz (46, 33. Kamil Pestka), 22. Florian Loshaj, 10. Pelle van Amersfoort, 4. Sergiu Hanca - 21. Rafael Lopes.

żółte kartki: Fila, Pietrzak - Sipľak, Helik.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 4768.