W Oświecimiu mieliśmy kolejne w tym sezonie małopolskie derby. Unia rywalizowała z nowotarskimi Szarotkami i kibice oświecimskiego zespołu nie mają dobrych z tego meczu wspomnień. Górale wygrali 5:2 (1:10:3, 1:1), a o losach meczu zadecydowała druga jego tercja. Trzeciego i czwartego gola oświecimianie stracili w odstepie 27 sekund!  Bramki: 0:1 Dariusz Gruszka (6), 1:1 Jan Danecek (16), 1:2 Krzysztof Zapała (27), 1:3 Mateusz Wojdyła (31), 1:4 Jarkko Hattunen (32), 2:4 Lubomir Vosatko (44), 2:5 Jarkko Hattunen (56).

Nie było łatwo o punkty obrńcom tytułu, hokeistom Comarch Cracovii. Po dwóch tercjach meczu w Opolu z Orlikiem był remis 3:3, ale krakowianie postawili na swoim w tercji trzeciej. Wyjeżdżali z Opola z wygraną 5:3 (1:1, 2:2, 0:2). To było dobre, ciekawe widowisko. Gospodarze w ostatnich minutach wycofali bramkarza, ale manewr nie dał efektu. Bramki: 0:1 Richard Jencík (5), 1:1 Kacper Guzik (8), 2:1 Jon Booras (9), 2:2 Krystian Dziubiński (11), 3:2 Jared Brown (24), 3:3 Damian Słaboń (37), 3:4 Damian Kapica (43), 3:5 Matus Chovan (47).

Dogrywki potrzebne były w meczach w Bytomiu i Gdańsku. Polonii Bytom uległa w doliczonym czasie gry GKS Tychy 1:2, a Stoczniowiec - 2:3 przegrał z GKS Katowice. Jedyne zwycięstwo gospodarzy odnotowano w siódmej kolejce PHL w Toruniu, gdzie Nesta pokonała SMS Sosnowiec 7:2.

W tabeli prowadzi GKS Tychy przed Cracovią. Obie drużyny mają po 15 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Orlik Opole - 13 punktów. TatrySki Podhale Nowy Targ jest na miejscu 4., Unia Oświęcim na 6. Oba zespoły maja w dorobku po 12 punktów.