Hokeiści Comarch Cracovii przegrali w Pradze ze Spartą 4:5 (1:2, 2:2, 1:1) w swoim trzecim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Krakowianie stracili szansę na awand o fazy play-off.

Mecz rozpoczął się dla Mistrzów Polski niczym walka Andrzeja Gołoty. Dwa błyskawiczne ciosy w 60 sekund i po minucie wyadawało się, że to koniec emocji. W 24. sekundzie było 0:1 po tym jak Petr Vrana dostawił łopatkę kija tuż przed bramką do krążka posłanego z niebieskiej linii, po następnych kilkudziesięciu sekundach 0:2 po tym jak Miroslava Formana Pasy nie potrafiły zatrzymać nawet faulem. Wydawało się, że Sparta odniesie efektowne zwycięstwo. Pasy jednak ochłonęły i jeszcze w pierwszej tercji Damian Słaboń trafił między parkanami bramkarza prażan, a na początku drugiej Matus Chovan wykorzystał grę w przewadze i Czesi patrzyli zdziwieni na remisowy rezultat na tablicy wyników.

W połowie drugiej tercji Sparta znów w krótkim odstępie strzeliła dwa gole (w tym jednego w podwójnej przewadze) i wydawało się, że na te trafienia goście odpowiedzi już nie znajdą. Tymczasem - mimo wyraźnej przewagi gospodarzy - przy świetnej grze w bramce Rafała Radziszewskiego i skutecznej postawie w ataku - Pasy znów odrobiły straty. Pod koniec drugiej tercji gola zdobył Damian Kapica, a w trzeciej tercji Filip Drzewiecki dobił strzał Marka Wróbla i było 4:4 (45. minuta).

Czesi mieli zdecydowaną przewagę, ale nie potrafili długo zdobyć gola. Krakowianie wytrzymali bez straty bramki dwie minuty, gdy na ławce kar był Damian Słaboń. Jednak w 56. min. powędrował tam Michael Kolarz i w tym przypadku Sparta wykorzystała grę w przewadze. Mistrz Polski nie miał już dobrej okazji, aby zdobyć gola na 5:5.

Mistrz Polski, który po raz pierwszy w historii bierze udział w Lidze Mistrzów, po piątkowym spotkaniu ma nadal zerowe konto punktowe. Pozostałe drużyny grające w gr. O - Sparta oraz szwedzki Farjestad BK Karlstad - zgromadziły już po sześć punktów i mają zapewniony awans.

Wcześniej „Pasy” przegrały w Tauron Arenie Kraków z ekipą ze stolicy Czech 2:7 i ze Szwecji 1:5. Ostatnie spotkanie w tym sezonie w CHL Comarch Cracovia rozegra 10 września, na wyjeździe z Farjestad BK.

Sparta Praga - Comarch Cracovia Kraków 5:4 (2:1, 2:2, 1:1).