|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Biegowa Grupa Wsparcia: I Ty Możesz Być Wielki

W Biegowej Grupie Wsparcia staramy się też prezentować kluby i stowarzyszenia biegowe, działające na terenie Małopolski.

Posłuchaj rozmowy Macieja Skowronka z członkami ITMBW Kraków

ITMBW Kraków podczas jednej z imprez biegowych (fot.M.Skowronek)

Jednym z nich jest prężnie działający I Ty Możesz Być Wielki Kraków, który powstał ponad cztery lata temu. Członkowie tego klubu są obecni praktycznie na każdej imprezie biegowej w Małopolsce. Można ich łatwo rozpoznać po charakterystycznych niebieskich strojach z klubowym logo.

ITMBW powstał z myślą o biegających studentach, ale szybko w ich szeregi zaczęli wstępować także nieco starsi miłośnicy tego sportu.

- Sam jestem zaskoczony, że to się tak rozrosło - przyznaje prezes i założyciel klubu, Rafał Oświęcimka.

Klub w organizuje dwa razy w tygodniu profesjonalne treningi dla wszystkich i zupełnie za darmo! Jest więc okazja do podnoszenia swoich umiejętności pod okiem specjalistów.

- Staramy się organizować zajęcia w różnych częściach Krakowa, aby każdy miał do nich dostęp - mówi Oświęcimka - Jesteśmy w Podgórzu, w centrum miasta, będziemy też w Swoszowicach, gdzie - co ciekawe - w ramach budżetu obywatelskiego do końca roku, raz w tygodniu będą otwarte treningi. Cieszymy się, że możemy rozruszać nieco zastane krakowskie dzielnice.

- Najważniejsze, że treningi są bezpłatne i dla wszystkich, nie tylko dla członków klubu - dodają Ewelina Kempa i Bogusław Opryszek - Ale oczywiście zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi, bo nasze wspólne przedsięwzięcia dają dużo radości i pozwalają rozwijać, nie tylko sportowo.

ITMBW organizuje też kilka popularnych biegowych imprez: wśród nich Bieg Walentynkowy, a także Biegiem Na Bagry, Bieg Szwosowicki i Biegiem Na Zakrzówek.

A oprócz tego, w każdy czwartek o 20.00 na bulwarach wiślanych, można wziąć udział w cyklu I Ty Możesz Biegać Wieczorem. To zupełnie darmowy bieg z pomiarem czasu, podczas którego można sprawdzić swoją formę!

Kto chce dołączyć do klubu albo wziąć udział w wydarzeniach, niech zajrzy na klubową stronę internetową.

 

SKO

 

(fot.M.Skowronek)

0%
0%