• A
  • A

Azarenka znów za silna

• Sport
  • date_range Piątek, 2012.05.11 19:21 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:48 )
Do siedmiu razy sztuka? Wiktoria Azarenka znów okazała się za silna dla najlpszej polskiej rakiety. Kolejna szansa dla Agnieszki Radwańskiej w Rzymie?
Szósty mecz w tym roku Wiktorii Azarenki z Agnieszką Radwańską i szósta wygrana Białorusinki. Polka przegrała w półfinale turnieju w Madrycie 2-6, 4-6. Tenisistka z Krakowa by pokonać liderkę światowego rankingu musiałaby zagrać wręcz prerfekcyjnie. "Isia" jednak sposobu na rywalkę nie znalazła i została wyeliminowana z turnieju. Azarenka wyeliminowała Radwańską w sześciu z dziewięciu tegorocznych turniejów. Wcześniej w: Sydney, Melbourne, Dausze, Indian Wells i Stuttgarcie. W tych spotkaniach (cztery z nich miały miejsce w półfinale) krakowianka ugrała tylko dwa sety. Ostatnie zwycięstwo Radwańskiej - to wygrana późną jesienią ubiegłego roku w czasie turnieju w Tokio. Co ciekawe - w kolejnym turnieju - w Rzymie - jeżeli i Polka i Białorusinka wygrają swoej wcześniejsze mecze - to znów spotkają się w półfinale!!!

W finale Wiktoria Azarenka zmierzy się z Sereną Williams. Amerykanka wróciła bowiem do gry i w półfinale pokonała Lucię Hradecką. Czeszka swoją szansę zmarnowała w końcówce pierwszego seta, gdy zespsuła własny serwis przy stanie 5-5 w gemie tie-breakowym.