Zakończył się cykl zawodów objętych wspólnym hasłem Akademickich Mistrzostw Polski. Najlepsi w klasyfikacji generalnej, obejmujacej 28 dyscyplin okazali się studenci Uniwersytetu Warszawskiego, którzy wyprzedzili na podium krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą i Politechnikę Gdańską.

W rywalizacji uczestniczyło w sumie 146 uczelni z całego kraju, a dorobkiem medalowym może się pochwalić 95 z nich. W klasyfikacji medalowej po raz trzeci z rzędu wygrała katowicka Akademia Wychowania Fizycznego, która zdobyła w sumie 37 medali, w tym 12 złotych. AGH w tej klasyfikacji uplasowała się na trzecim miejscu z dorobkiem 23 medali, w tym 10 złotych. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji punktowej znalazł sie także - na 8. miejscu Uniwersytet Jagielloński.

120 osób liczy Akademicka Reprezentacja Polski, która 3 lipca rozpocznie udział w 30. Letniej Uniwersjadzie we włoskim Neapolu. Krakowska Akademia Wychowania Fizycznego ma w tej grupie dwie swoje studentki . To judoczka Aleksandra Kaleta, wychowanka UKS Judo Wolbrom i łuczniczka Sylwia Zyzańska, na co dzień trenująca w Łuczniku Żywiec. W polskiej ekipie znaleźli się także: szpadzista Cracovii 1906 Wojciech Lubieniecki, student AGH i tarnowska tenisistka z UKS ACT Sport Tarnów, która studiuje na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Łącznie we wszystkich letnich uniwersjadach od 1959 roku Polacy zdobyli 342 medale – 94 złote, 116 srebrnych i 132 brązowe.