|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Adam Stachowiak triumfatorem MWG! Zmagania w cieniu wypadku

Kolarz grupy Voster ATS Adam Stachowiak wygrał 57. Małopolski Wyścig Górski. Wyprzedził Ukraińca Anatolija Budiaka (Wibatech Merx Wrocław) i Włocha Andreę Di Renzo. Wyścig kończył się jednak w cieniu sobotniego wypadku Karola Domagalskiego.

fot. PAP/Grzegorz Momot

Ostatni etap, to 136 kilometrów spod Chochołowskich Term do Starego Sącza. Kandydaci do ostatecznego zwycięstwa bacznie czuwali, aby uczestnicy ucieczek nie odjeżdżali zbyt daleko Mieli zresztą komfortową sytuację w tym względzie, bo niedzielni „harcownicy” mieli już po I etapie z meta w Wieliczce ponad 9-minutowe straty. Liderzy nie tracili sił w walce na lotnych premiach. Pierwszą lotną premię już na 10 m w Czarnym Dunajcu i trzy górskie premie (Przełęcz Rydza Śmigłego, Słopnice, Siekierczyna) wygrywał Jakub Kaczmarek (Hurom BDC Development). Lotną premię w Łukowicy wygrał Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team), a w Starym Sączu najskuteczniej finiszował Martin Hebik (CK Pribram Fany Gastro). To było 21 km przed metą. I zaraz potem – zgodnie z oczekiwaniami – rozegrały się losy etapu i wyścigu. Ściganie zakończył podjazd na Przehybę. Wtedy do ataku przystąpili najlepsi w klasyfikacji generalnej. Były chwile, gdy samotnej jazdy próbował jadący w żółtej koszulce lidera Ukrainiec Anatoli Budiak. Ale rywale nie pozwolili mu odjechać. Na końcowych metrach warunki dyktowali Polacy. Najlepszy na Przehybie okazał się Adam Stachowiak. 30-latek z Voster ATS Team wyprzedził o 5 sekund Artura Sowińskiego (VPM Porto Sant Elpidio) i o 8 sekund kolegę z zespołu, Leszka Plucińskiego. Anatolij Budiak stracił 15 sekund. Tym samym Adam Stachowiak został zwycięzcą całego wyścigu. Drugie miejsce zajął Anatoli Budiak, trzeci był Włoch Andrea Di Renzo (VPM Porto Sant Elpidio). Spośród kolarzy z małopolskim rodowodem na wysokiej, 5 pozycji wyścig ukończył Emanuel Piaskowy.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła włoska grupa VPM Porto Sant Elpidio przed Voster ATS i reprezentacją Ukrainy.

Nad tegoroczną edycją Małopolskiego Wyścigu Górskiego cieniem położył się wypadek Karola Domagalskiego (Hurom Polska BDC Development) podczas sobotniego etapu. 29-letni kolarz z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi został przewieziony do szpitala w Nowym Targu, gdzie przeszedł operację i przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego żona Martyna Domagalska za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook zaapelowała o modlitwę.

"W imieniu rodziny bardzo proszę o modlitwę za Karola, jest w ciężkim stanie i walczy o życie!" – napisała.

Wyniki 3. etapu (Chochołowskie Termy - Stary Sącz/Przechyba, 136 km):

1. Adam Stachowiak (Voster ATS)                3:36.24
2. Artur Sowiński (VPM Porto Sant Elpidio) strata    5 s
3. Leszek Pluciński (Voster ATS)                     8
4. Andrea Di Renzo (Włochy, VPM Porto Sant Elipidio) 9
5. Anatolij Budiak (Ukraina, Wibatech Merx Wrocław) 15
6. Szymon Tracz (CCC Development Team)              35

Końcowa klasyfikacja generalna
1. Stachowiak          10:19.15
2. Budiak           strata   23 s
3. Di Renzo                  44
4. Witalij Buc (reprezentacja Ukrainy)             1.58
5. Emanuel Piaskowy (Hurom BDc Development)        2.55
6. Tomas Jakoubek (Czechy, CK Pribram Fany Gastro) 4.01

PAP/AD/TK

0%
0%