|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

B. Bubula: "Wynik sondażu to chwilowa reakcja. Są sygnały, że wyborcy Kukiza zagłosują na Dudę"

"To chwilowa reakcja związana z zawahaniem ludzi, jak głosować" - tak najnowszy sondaż komentowała w Radiu Kraków posłanka PiS Barbara Bubula. Sondaż Millward Brown dla faktów TVN przeprowadzony po niedzielnej debacie pokazuje, że na urzędującego prezydenta chce głosować 47 procent ankietowanych. Andrzej Duda cieszy się poparciem 44 procent.

Posłuchaj porannej rozmowy w Radiu Kraków

fot: RK

"Mam sygnały, że wielu ludzi, którzy głosowali na Pawła Kukiza, chce się zaangażować w kampanię Andrzeja Dudy" - mówiła posłanka Bubla w porannej rozmowie Radia Kraków. W czwartek kolejna debata obu kandydatów a głosowanie w niedzielę.


Zapis rozmowy Jacka Bańki z posłanką PiS, Barbarą Bubulą.

Małopolski PiS upomina się o hutników. Piszą państwo, że Bronisław Komorowski odwiedza Kraków i nic nie robi sobie z tego, że kilka kilometrów dalej odbywa się protest. Pani poseł, nie ma protestu w Arcelorze.

- Owszem, można powiedzieć w sposób formalny, że nie ma. Jest jednak niepokój pracowników huty i współpracowników. Nie ma jednak wiążących decyzji dotyczących przyszłości huty. Przejeżdżałam wczoraj przez Nową Hutę, jak Bronisław Komorowski był na osiedlu Teatralnym. Widziałam tę garstkę ludzi...

 

Mimo wszystko Bronisław Komorowski wygrywa w Krakowie z Andrzejem Dudą.

- Tak. To wygrywanie nie jest poparte konkretami dla zwykłych ludzi. Oni oczekują, żeby prezydent się tym zajął. Jest zagrożenie huty a prezydent przyjeżdża i robi propagandową wizytę, żeby się pokazać. On się nie zajmuje problemami pracowników kombinatu.

 

Sami związkowcy mówią, że to nie jest łatwa sprawa. Chodzi o to, żeby prywatnej firmie pomóc z publicznych pieniędzy, by zachować w sumie około 6000 miejsc pracy. Związkowcy są ostrożni. Nie chodzi o politykę rządu, ale głównie o politykę tej firmy.

- Zgadza się. Rząd może jednak podjąć działania, które sprzyjają pewnym branżom. Tak robi rząd niemiecki, który uratował swoje stocznie, ratuje przemysł hutniczy. Tam jest bardzo niska akcyza na energochłonne części gospodarki. W rezultacie są miejsca pracy dla ludzi w Niemczech. Nie ma wyprowadzania zakładów do krajów, gdzie jest tania siła robocza. U nas nie ma takiej polityki rządu. Pamiętamy stocznie i kryzys z powodu braku pomocy rządu. Są poważne obawy, że do tego samego dojdzie w przypadku hutnictwa. Trzeba dopingować rząd, żeby ta produkcja została w naszym kraju.

 

To musi być element kampanii? Janusz Piechociński w Krakowie przestrzegał, żeby nie stać się elementem negocjacji między Arcelorem a rządem. One trwają i nie da się tego zrobić w jeden dzień.

- To jak oceniana jest polityka wicepremiera Piechocińskiego, usłyszeliśmy na taśmach prawdy. Pani Bieńkowska uznała, że 7-letnie działania rządu w sprawie górnictwa to 4 litery. W samym obozie władzy jest przekonanie, że działania dotyczące ratowana gospodarki są na pokaz. To zła prognoza przed kolejnymi latami. Dlatego chcemy zmiany, żeby PO przestała rządzić, bo oni sami siebie oceniają jako nieskutecznych.

 

Jak PiS napisało, że trwa protest, to zadzwoniłem do związkowców. Oni powiedzieli, że protestu nie ma i czekają na ciąg dalszy negocjacji. Przed II turą wszystkie ręce na pokład?

- Nie tylko to. Chcemy wprowadzić konkretne tematy do kampanii. To nie mają być tylko zagrywki z zakresu PR. To ma być kampania o problemach. Mówimy o emeryturach, bezrobociu i wyjazdach młodzieży. To problemy Polaka. To powinno być w kampanii prezydenckiej i parlamentarnej.

 

Części tych tematów zabrakło w czasie debaty. Andrzej Duda mógł pytać o hutę, o miejsca pracy. Zamiast tego były pytania o próby zabicia milicjanta.

- Zabrakło tematów gospodarczych. Można powiedzieć, że debata była trudna. Bronisław Komorowski łamał reguły i przerywał. Andrzej jak mógł ripostować, miał wyłączony mikrofon. To drobiazgi, ale się okazało, że prezydent był bezkarny. On mógł łamać reguły, używać kartek i kłamstw. Andrzej Duda nie mógł odpowiedzieć. To chwyty, które powinny wskazać, że strona prezydenta łamie reguły.

 

Nie rozumiem kalendarza wydarzeń. Może wśród sztabowców Andrzeja Dudy są ludzie, którzy nie chcą, żeby wygrał? W niedzielę nie było najlepiej. W czwartek debata w TVN a wcześniej Bronisław Komorowski będzie u Kuby Wojewódzkiego. Skąd taki kalendarz?

- Mam nadzieję, że wyborcy zareagują na postawę tej strony. Wczoraj w programie Tomasza Lisa została zaatakowana córka Andrzeja Dudy. Został użyty do tego fałszywy wpis. Po tamtej stronie jest wielka agresja. Ludzie wobec tak zmasowanego ataku na Dudę, zagłosują na niego. Ja mam inne sygnały dotyczące debaty niedzielnej. Andrzej nie wykorzystał wszystkich argumentów, ale wielu ludzi doceniało jego kulturę osobistą i spokój. To dobry atut dla wielu wyborców. Oni chcą mieć kulturalnego prezydenta. Takim się okazał Andrzej Duda.

 

Nie brakowało jednak głosów, że ciągłe „panie prezydencie” pokazywało Andrzeja Dudę jako uczniaka.

- To dobrze wychowany człowiek. Trudno, żeby się inaczej zwracał. Andrzej Duda został też zaatakowany na konwencji przez panią Agnieszkę Holland a dzisiaj czytam, że Duda zaprosił panią Agnieszkę na rozmowę. To człowiek, który reaguje na negatywne sytuacje pozytywnie. On zjednuje tym ludzi.

 

Po debacie są już badania, które pokazują przewagę Bronisława Komorowskiego. To zapowiedź nowej tendencji? Jak to pani odczytuje?

- To chwilowa reakcja związana z tym zawahaniem. My mamy wiele sygnałów od ludzi, którzy głosowali na Kukiza i Korwin-Mikkego a teraz chcą poprzeć Dudę. Jest wielu ludzi, którzy chcą zmiany. Dla nich zmianą jest Andrzej Duda.

82%
18%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 11

obserwator13

Wtorek, 19 maja 2015, 22:29

@Komorowski nieudolny człowiek, manipulator i byle do koryta

Nic nie okazało się kłamstwem, jesteś zaślepiony nienawiścią. Na UJ ma urlop bezpłatny, dorabia na uczelni w Poznaniu w międzyczasie. Dla przypomnienia, Pan Duda podczas ostatnich wyborów samorządowych kłamał w Tarnowie, Sąd nakazał mu sprostowanie swoich kłamliwych wypowiedzi. http://goo.gl/FpO3wq

Odpowiedz

Komorowski nieudolny człowiek, manipulator i byle do koryta

Wtorek, 19 maja 2015, 14:07

Okazało się że Komorowski kłamie bo zarówno jeśli chodzi o ankietę Dudy o emisji CO2 jaki i o etat na uczelni okazał się zwykłym łgarzem a dodatkowo portal na który się powoływał zatrudnia jego córkę i jest dotowany z kasy państwa, czyli naszej. Ten człowiek zrobi wszystko dla koryta!

Odpowiedz

Komorowski - jedyna nadzieja dla Polski

Wtorek, 19 maja 2015, 12:29

Debata sfałszowana, oj boli PiS slaby występ wydmuszki Dudy, który na bezpłatnym urlopie na UJ blokuje etat, a na słabej prywatnej uczelni w Poznaniu dorabia sporą sumkę....

Odpowiedz

Neon

Wtorek, 19 maja 2015, 10:23

@Łukasz

Popychając zawodnika na boisku można mówić o grze nie fair,natomiast to co robi od lat i co zrobił wczoraj ten osobnik zwany dziennikarzem jest podłością,nikczemnością,szalbierstwem i brakiem etyki zawodowej,która jest niezbędna do wykonywania tej profesji,której brak powinien wyeliminować go na trwałe z grona tej społeczności !

Odpowiedz

Kazimierz

Wtorek, 19 maja 2015, 10:15

Pani Bubula jest niezwykle pracowitym i uczciwym Posłem, szkoda że takich ludzi jest tak mało w Sejmie

Odpowiedz

Łukasz

Wtorek, 19 maja 2015, 10:01

@Neon

wczorajszy program Lisa był żenujący a atak na córkę Dudy to było zagranie nie fair tak ma wyglądac Zgoda?

Odpowiedz

Tom

Wtorek, 19 maja 2015, 09:59

Wygramy 24 Maja a naszym Prezydentem będzie Dr Andrzej Duda

Odpowiedz

Neon

Wtorek, 19 maja 2015, 09:48

Podajecie ustawicznie sondaż zrobiony na zlecenie telewizji,która od rana głosi: wstajesz i łżesz.Może by jeszcze zapytać funkcjonariusza medialnego władzy,niejakiego Lisa,jaki wynik przewiduje po swym wczorajszym seansie nienawiści zmontowany ze swymi doborowymi rozmówcami !

Odpowiedz

AK

Wtorek, 19 maja 2015, 09:39

Głosujemy na Dudę, bo inaczej PO sprzeda Polskę i puści nas wszystkich z torbami.

Odpowiedz

kkj

Wtorek, 19 maja 2015, 09:35

Dyskredytowanie na całej linii. Widać walka idzie o życie a nie o jakiś tam stolec w budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście. A po ostatnim lisim programie to pewnie nie tylko jednej osoby czy jego rodziny ale o wielu ludzi i wiele rodzin powiązanych tzw. układem. Bo nie wierzę aby w tej materii niektórzy działali bezinteresownie.

Odpowiedz

Stas

Wtorek, 19 maja 2015, 08:57

Czyli debata była zwałszowana...

Odpowiedz