Sobota, 25 lutego 2017

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Kraków 101.6 MHz

  • Kraków 101.6 MHz
  • Tarnów 101,0 MHz
  • Nowy Sącz 90,0 MHz
  • Zakopane 100,0 MHz
  • Andrychów 98,8 MHz
  • Gorlice 97,4 MHz
  • Krynica-Zdrój 102,1 MHz
  • Rabka-Zdrój 87,6 MHz
  • Szczawnica 90,0 MHz

Na antenie

Kontakt

12 200 33 33

4080 (SMS)

500 202 323 (SMS i MMS)

redakcja@radiokrakow.pl

Słuchalność i zasięg

0

A
A
A
Pion Marketingu i Impresariatu Artystycznego Sekcja Sprzedaży T: +48 (12) 630 62 06 E: reklama@radiokrakow.pl

Radio Kraków dociera do słuchaczy na terenie całego województwa małopolskiego, przekraczając jego granice na północy (do Jędrzejowa i Szczekocin) i na wschodzie (po Jedlicze, Pilzno i Połaniec). Zasięg Radia Kraków jest większy niż zasięgi wszystkich lokalnych nadawców komercyjnych z terenu województwa.

 

 

Tygodniowo docieramy do blisko miliona słuchaczy, a w roku 2015 byliśmy najchętniej słuchaną regionalną i lokalną stacją radiową w Krakowie.

 

Według najnowszych badań za okres luty 2016  - kwiecień 2016  Radio Track Millward Brown SMG/KRC, Radio Kraków jest najchętniej słuchanym radiem regionalnym i lokalnym w Krakowie. Z rekordowym w swojej historii udziałem w rynku 7,39 % (najwyższy wynik Radia Kraków odkąd prowadzone są badania,) zajmuje 4. miejsce na krakowskim rynku radiowym, ustępując jedynie stacjom ogólnopolskim: Radiu RMF, Trójce i Radiu TOK FM. W zestawieniu za Radiem Kraków znalazły się m.in. Radio Zet, Jedynka oraz wszystkie stacje lokalne. Coraz mocniejsza jest także pozycja Radia Kraków w całej Małopolsce – w ostatniej fali luty - kwiecień 2016 udział w małopolskim rynku radiowym Radia Kraków po raz kolejny się zwiększył i wyniósł 3,52%, co daje mocną 7. pozycję w rankingu.

"Udział w rynku" jest najważniejszym wskaźnikiem w przeprowadzanych badaniach słuchalności. Wskaźnik ten określa nie ilość słuchaczy, ale udział w czasie słuchania danej rozgłośni w stosunku do łącznego czasu słuchania wszystkich stacji radiowych na danym terenie. W badaniu Radio Track wpływ na ten wskaźnik mają: liczba słuchaczy, czas słuchania oraz słuchalność wszystkich stacji radiowych z danego regionu.  Wysoki udział Radia Kraków świadczy o tym, że coraz więcej słuchaczy, mając do wyboru wszystkie dostępne w Krakowie stacje radiowe, w tym także radia ogólnopolskie, decyduje się na słuchanie Radia Kraków oraz że słucha Radia Kraków coraz dłużej i coraz częściej.

Radio Kraków  utrzymuje także bardzo mocną pozycję jako jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych  w Polsce. Według najnowszego, opublikowanego końcem maja przez Instytut Monitorowania Mediów „Rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów”,  Radio Kraków w kwietniu było zdecydowanym liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce. To znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że druga w rankingu TVP Gdańsk ma prawie o połowę mniej powołań. Warto też przypomnieć, że według rocznego raportu IMM Radio Kraków było najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym roku 2015 w Polsce.

 

Najbardziej opiniotwórcze media regionalne w Polsce - raporty Instytutu Monitorowania Mediów z ostatnich miesięcy:

Badanie przeprowadzono na podstawie 5 451 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 do 30 kwietnia 2016 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 5 485 razy (2 993 razy w prasie, 1 710 w telewizji i 782 w radio).  
Pełny raport IMM dotyczący najbardziej opiniotwórczych polskich mediów w kwietniu 2016 r. można znaleźć na stronie www.imm.com.pl.