|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pytania o Kraków: Czy jesteśmy gotowi na wprowadzenie zakazu palenia węglem i drewnem?

Czy jesteśmy gotowi na wprowadzenie zakazu palenia węglem i drewnem? O to pytaliśmy na antenie Radia Kraków w pierwszym z cyklu programów "Pytania o Kraków". Naszymi gośćmi byli: Elżbieta Koterba, zastępca prezydenta miasta Krakowa, Anna Dworakowska z Polskiego Alarmu Smogowego, Paweł Ścigalski, prezydencki doradca ds. jakości powietrza w Krakowie, wicemarszałek Małopolski Wojciech Kozak oraz Ryszard Listwan, zastępca małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Posłuchaj:

Posłuchaj debaty

W programach z cyklu „Pytania o Kraków” pytamy o to, co ważne dla mieszkańców miasta. Jak powinien wyglądać rozwój przestrzenny miasta? Czy do centrum Krakowa mają szansę powrócić mieszkańcy? Czy transport publiczny to najlepsze rozwiązanie? I co z dostępem do terenów zielonych? Pokazujemy obecną kondycję Krakowa – największe osiągnięcia ostatnich lat i najpoważniejsze problemy. My pytamy, a odpowiadają władze Krakowa i przedstawiciele sektora pozarządowego, eksperci, naukowcy i działacze społeczni. Wspólnie podsumujemy najważniejsze sprawy życia społecznego i gospodarczego miasta, a także wyznaczymy kierunki rozwoju w przyszłości.

W pierwszej odsłonie naszego cyklu poruszyliśmy kwestię jakości powietrza w Krakowie w kontekście zbliżającej się wielkimi krokami cezury w postaci września 2019 roku, kiedy zostanie wprowadzony zakaz palenia węglem i drewnem w stolicy Małopolski. Zebrani w studiu goście dyskutowali o tym, co już zrobiono, by lepiej nam się oddychało, o kontrolach krakowskich palenisk oraz ewentualnych karach za złamanie przepisów, które wejdą w życie już w przyszłym roku.

Nasi rozmówcy zgodnie przyznali, że w kwestii wymiany pieców Kraków nieźle sobie radzi. Jak komentowała Elżbieta Koterba zastępca prezydenta miasta Krakowa - zostały najtrudniejsze przypadki, szczególnie dotyczące spraw własnościowych lokali. Jeszcze w tym miesiącu mają powstać specjalne dwu-trzy osobowe zespoły, które po wcześniejszym umówieniu będą odwiedzać mieszkańców i pomagać wypełniać wnioski o dotację na wymianę pieca. 

Obejrzyj wideo z debaty:

 

 

Partnerem programu jest Urząd Miasta Krakowa:

58%
42%