|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zaprojektuj pamiątkę z Zakopanego | konkurs i warsztaty w Forum Designu w Krakowie

Zaprojektuj pamiątkę z Zakopanego - 18.09.19 - konkurs i warsztaty w Forum Designu w Krakowie

Stragany i sklepy z pamiątkami pełne są kiczowatych upominków z metką made in China. Z braku alternatywy, pod wpływem impulsu, turyści kupują przedmioty, które po powrocie do domu, zamiast na półkę trafiają do śmieci. Muzeum Tatrzańskie postanowiło rozwiązać ten problem i zorganizowało konkurs na pamiątkę z Zakopanego. Zaprasza także do Krakowa, gdzie 18 września w Forum Designu Magdalena Falkiewicz z Łobzowska Studio opowie z czym musi zmierzyć się każdy designer przy projektowaniu i razem z uczestnikami warsztatów spróbują stworzyć idealną pamiątkę z podróży.

 

Wszyscy dzisiaj nadają ogromne znaczenie przestrzeni, w której żyją. Nie chodzi tu tylko o dbałość o detal, lokalne pochodzenie i transparentność procesów produkcji, ale o samo podejście do życia. Identyfikujemy się z tym, co nas otacza i nadajemy temu głębszy sens. Dlatego dziwi fakt, że w sklepach i na stoiskach dla turystów królują rzeczy, których wygląd może być nośnikiem jedynie najgorszych wspomnień, a jakość wykonania gwarantuje jednorazowość użycia. Walkę o zmianę tej sytuacji podejmuje Muzeum Tatrzańskie organizując konkurs dla designerów, w którym mogą zaproponować swoją wizję idealnej pamiątki z Zakopanego. Dyskusję na temat tego, jaką formę powinna ona przyjąć, przenoszą także w inne miejsca Polski. Najbliższe warsztaty organizowane przez inicjatora konkursu odbędą się 18 września w Krakowie. Magdalena Falkiewicz z Łobzowska Studio obnaży całą prawdę o projektowaniu i pracy designera. Opowie m.in. o tym jak stworzyć przedmiot możliwy do wykonania i wdrożenia do produkcji. Udzieli również kilka cennych wskazówek odnośnie zgłaszania prac do konkursów, takich jak konkurs na zaprojektowanie pamiątki z Zakopanego oraz metod prezentacji swoich idei i pomysłów, tak by zwiększyć swoje szanse na wygraną. Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję razem z designerką stworzyć projekt idealnej pamiątki. W spotkaniu wezmą również udział Anna Wende-Surmiak i Katarzyna Para z Muzeum Tatrzańskiego, które opowiedzą o genezie konkursu. Na warsztaty obowiązują zapisy.

 

Organizowany przez Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem konkurs na zaprojektowanie pamiątki z Zakopanego jest skierowany do projektantów, rzemieślników, artystów i miłośników Podhala oraz tatrzańskiej symboliki. To oni mają szansę stworzyć oficjalną, oryginalną i dobrze zaprojektowaną pamiątkę z Zakopanego. Taką, która nawiąże do podhalańskiej tradycji, kultury, a także przyrody. Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać do 3 października 2019 roku. Szanse mają zarówno pół- amatorzy zafascynowani dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym Podhala, studenci, jak i doświadczeni designerzy oraz studia projektowe. Zgłoszenia konkursowe oceni jury w składzie: Jarosław Hulbój, Paweł Jasiewicz, Anna Kozak, Tomek Rygalik, Marcin Rząsa i Anna Wende-Surmiak, Bogna Świątkowska. Organizatorem konkursu jest obchodzące w tym roku 130-lecie istnienia Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Spotkanie z Magdaleną Falkiewicz z Łobzowska Studio, 18 września, godz. 16:30, Forum Designu, Focha 1, Kraków, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod adresem pamiatka@muzeumtatrzanskie.pl, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/525838968222737/

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu wraz regulaminem znajdują się na stronie www.muzeumtatrzanskie.pl/konkurs-pamiatka-z-zakopanego

Organizator: Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

Konkurs dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019

Patroni medialni: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Podhalański, Print Control, WhiteMAD, WATRA Podhalański Serwis Informacyjny, Infogram.

0%
0%