|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Climathon Kraków 2018 po raz 3. w Krakowie!

Climathon juz 26 i 27 października października w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykają się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Będą inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Rusza 3. edycja Climathonu w Krakowie!

Czas najwyższy, by w naszym mieście temat wyzwań związanych ze zmianami klimatu stał się dostrzegalny – tłumaczy Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro. Mieszkańcy Krakowa najbardziej odczuwają długotrwałe fale upałów, braki deszczu, które występują coraz częściej, a potem nagłe burze, z którymi wiążą się tzw. powodzie błyskawiczne, skutkujące zalanymi wodą piwnicami i ulicami. Cierpi nie tylko ziemia i zieleń, ale przede wszystkim mieszkańcy - dodaje.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi – Kreatywnie dla Klimatu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 października w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na zwycięzcę Konkursu na najlepszy climathonowy pomysł czeka 4000 złotych! Wydarzenie skupia osoby, które mają pasję i pomysły na rozwiązywanie problemów miasta. Oznacza to, że pomysły muszą bezpośrednio lub pośrednio redukować emisje gazów cieplarnianych lub przyczyniać się do przystosowania miasta do zmian klimatu.

Wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli lokalnie działających organizacji pozarządowych, samorządowych i biznesowych, polityków, zaangażowanych mieszkańców, innowatorów, przedsiębiorców, kreatorów i pasjonatów, młodych profesjonalistów oraz studentów.

Podczas prac w zespołach warsztatowych uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocy doradców, ekspertów oraz mentorów. Czekają na nas także ciekawe dyskusje podczas prezentacji w trakcie panelu dyskusyjnego, a także wiele innych atrakcji!

Na najlepsze zespoły wyłonione przez Jury konkursowe czeka wiele wartościowych nagród, jak choćby darmowy udział w Open Eyes Economy Summit w Krakowie w dniach
20-21.11.2018.

Pomysłodawcą Climathonu jest unijna organizacja Climate-KIC. Organizatorami przedsięwzięcia w Krakowie są Urząd Miasta Krakowa i Fundacja Aeris Futuro.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja trwa
do 25 października poprzez
 formularz [http://bit.ly/DlaKlimatu]

Sprawdź plan wydarzenia [pdf] [http://bit.ly/ClimathonAerisFuturo]

Dołącz na Facebooku - Kreatywnie dla Klimatu [http://bit.ly/KreatywnieDlaKlimatu]

 

0%
0%