|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

„Festiwal Shanties 2019”

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties”, który odbędzie się w dniach 21-24 lutego 2019 r.

Kiedy w 1519 roku z portu w Sewilli Ferdynand Magellan wyruszał w wokółziemską wyprawę czy myślał jak będzie ponadczasowa? Czy śniło mu się, że historia podróży w nieznane przetrwa wieki, a o wyprawie setki lat później będą uczyć się dzieci ze szkolnych podręczników? Tego nie wiemy, wiemy jednak, że wyczynem swym sięgał marzeniami za horyzont...

500 lat później z portu Kraków pewien żaglowiec zwany „Festiwal Shanties” wyruszy śladami wyprawy śmiałego żeglarza na „Oceany Marzeń”. Pod takim hasłem przewodnim realizowana będzie kolejna XXXVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties”, który odbędzie się w dniach 21-24 lutego 2019 r.

W trakcie koncertów udowodnimy, że dobry wiatr sprzyja śmiałym marzycielom i pozwala płynąć tam gdzie nie sięga wzrok...

Festiwalowy żaglowiec zacumuje na 4 scenach: ponownie gościć będziemy w kameralnej sali Radia Kraków w trakcie czwartkowego balladowego koncertu szantowych bardów, odwiedzimy na piątkowe koncerty klub Studio, gdzie dobrą przystań znajdą zarówno najmłodsza publiczność w koncercie dla dzieci, Ci co „Pośpiechem się brzydzą” w koncercie z udziałem m. in. Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, by na zakończenie dnia dać się ponieść energetycznym rytmom koncertu folkowego z udziałem m. in. norweskiej grupy Slogmakaane - ulubieńców krakowskiej publiczności. W sobotę i niedzielę cumujemy na scenie kina Kijów. Centrum, gdzie królować będą pieśni kubryku, szanta klasyczna i niezaprzeczalna perła tegorocznego muzycznego rejsu – koncert Jubileuszowy Jurka Porębskiego w sobotni wieczór 23 lutego.

W każdym z miejsc będzie okazja poznać różnorodność muzyki związanej z morzem - od tradycyjnych pieśni pracy z żaglowców, poprzez energetyczny folk morski, aż po żeglarskie ballady. Jak zawsze dla najmłodszych i ich rodziców szykujemy dwa koncerty – widowiska żeglarskie w piątkowe i sobotnie przedpołudnie, a to nie koniec niespodzianek programowych.

Jak wielka siła tkwi w szancie będziemy ponownie udowadniać w trakcie wspólnego plenerowego śpiewania w sobotnie popołudnie 23 lutego na Rynku Głównym w Krakowie.

Już teraz rezerwujcie czas!

 

Na 4 scenach w trakcie 14 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawa fotograficzna, kiermasz żeglarski, pokaz filmów żeglarskich, happening i wiele innych.

 

Pod koniec lutego Kraków ponownie stanie się żeglarską stolicą Polski.

 

Organizator:

Krakowska Fundacja Żeglarstwa Sportu i Turystyki HALS

31-113 Kraków, ul. Straszewskiego 27

tel.+48 12 430 09 86, e-mail: hals@hals.krakow.pl

 

Festiwal Shanties w internecie

oficjalna strona www.shanties.pl

Strona FB: shanties.krakow

serwis biletowy: www.rezerwacje.hals.krakow.pl

 

0%
100%