|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

„Skonsultuj z Farmaceutą”

23 marca 2019 roku w Centrum Handlowym Czyżyny w Krakowie odbędzie się kolejna edycja akcji, tym razem pod hasłem nadciśnienia tętniczego.

„Skonsultuj z Farmaceutą” to akcja mająca na celu poszerzać świadomość społeczną dotyczącą chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. To właśnie te dolegliwości występują powszechnie wśród społeczeństwa, dlatego niezwykle istotnym aspektem jest ich wczesne wykrycie, a także odpowiednia profilaktyka. Projekt organizowany dwa razy do roku przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji w największych miastach Polski, w tym również przez oddział krakowski, pozwala na aktywne przyczynienie się do zwiększenia wiedzy w ich zakresie.

Podczas wydarzenia członkowie Stowarzyszenia wraz z magistrami farmacji i innymi przedstawicielami zawodów medycznych będą oferować bezpłatne badania ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi czy wykonywać analizy składu ciała. Chętni będą również mogli skorzystać z konsultacji z farmaceutą, który odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące nadciśnienia tętniczego, również te dotyczące interakcji lekowych.

Nadciśnienie tętnicze to choroba, na którą może chorować nawet co trzeci dorosły Polak, dlatego też możliwość skorzystania z podstawowych pomiarów przez mieszkańców Krakowa i okolic może pomóc we wczesnym wykryciu schorzenia. „Skonsultuj z Farmaceutą” to akcja ciesząca się dużym zainteresowaniem społeczeństwa, o czym może świadczyć chociażby poprzednia edycja projektu, która skupiała się na tematyce cukrzycy. Podczas wydarzenia dokonano ponad 300 pomiarów glikemii, a niezliczona ilość osób miała szansę dowiedzieć się więcej na temat tej choroby. Podczas marcowej akcji wolontariusze również z chęcią opowiedzą krakowianom o temacie nadciśnienia oraz roli odpowiedniej profilaktyki, jak i leczenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.ptsf.pl oraz fanpage’u: https://www.facebook.com/skonsultujzfarmaceuta.

0%
0%