|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza na 23. Dni Bachowskie od 10 do 18 marca 2018 Aula Florianka ul. Sereno Fenn’a 15

Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza na tydzień z muzyką wielkiego Johanna Sebastiana Bacha!

tegorocznej edycji Dni Bachowskich kontynuować będziemy wytyczony dwa lata temu chronologiczny szlak życia kompozytora. W programie festiwalu nie zabraknie zatem najbardziej emblematycznego dzieła okresu, gdy Bach przebywał w Köthen  – Koncertów brandenburskich. Cztery z nich usłyszymy na koncertach orkiestrowych obramowujących festiwal, prowadzonych przez Teresę Kamińską i Antoinette Lohmann. Jednocześnie podążymy szlakiem twórczości skrzypcowo-kameralnej Bacha. Teresa Piech przedstawi przekrój bachowskich utworów skrzypcowych: solo, z basso continuo i klawesynem obligato. Agnieszka Świątkowska (wraz z Aleksandrem Mockiem) przedstawią zestawienie sonat Jana Sebastiana Bacha z sonatami najwybitniejszego z jego synów – Carla Philippa Emanuela. Zbigniew Pilch ukaże recepcję bachowskich sonat w okresie romantyzmu (redakcja Karola Lipińskiego), zestawiając takie późniejsze odczytanie z wersjami oryginalnymi. Szlak skrzypcowy uzupełni matinée w wykonaniu naszego zaproszonego z Holandii gościa – Antoinette Lohmann.

Pobyt Bacha w Köthen to również ważne wydarzenie w życiu kompozytora – ślub z Marią Magdaleną. To właśnie dla drugiej żony sporządził Książeczkę muzyczną, w której znajdujemy pierwsze wersje wielkich cykli suit – Suit francuskich i Partit. W ramach festiwalu komplet suit francuskich przedstawią Ewa Mrowca i Andrzej Zawisza, komplet Suit angielskich – Bernhard Klapprott.

Stosunkowo rzadko mamy okazję posłuchać muzyki lutniowej, a przecież był to jeden z najpopularniejszych instrumentów zarówno solowych, jak i akompaniujących w XVII i XVIII wieku. Jak brzmi lutnia i jaką muzykę można na niej wykonywać przekonamy się za sprawą krakowskiego lutnisty, Jerzego Żaka.

Oczywiście – nie zabraknie też koncertu studentów Katedry Muzyki Dawnej oraz kursów mistrzowskich prowadzonych przez Bernharda Klapprotta i Antoinette Lohmann.

Kierownikiem artystycznym tegorocznego cyklu jest prof. dr hab. Marek Toporowski.

Szczegółowy program 23. Dni Bachowskich na www.amuz.krakow.pl

Wstęp na koncerty wolny!

 

0%
0%