|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Mały Tadek rusza śladami Tadeusza.

Rodzinny przewodnik po miejscach i zabytkach związanych z postacią Tadeusza Kościuszki

CZY JUŻ ZNACIE TADEUSZA KOŚCIUSZKĘ? Jeżeli NIE to najwyższy czas nadrobić zaległości! Jeżeli wydaje się Wam, że TAK sprawdźcie, czy na pewno…

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza w podróż śladami słynnego Naczelnika. W książce pt. Mały Tadek rusza śladami Tadeusza. Rodzinny przewodnik po miejscach i zabytkach związanych z postacią Tadeusza Kościuszki znajdziecie opowiadanie pt. Piknik pod Kopcem, którego bohaterowie: Jasiek, Tadek i Anielka zaproszą historycznego bohatera do swojej podwórkowej drużyny piłkarskiej.

Następnie wyruszycie szlakiem kościuszkowskich pamiątek, które odpowiedzą Wam na wiele ważnych pytań, m.in.: czy Tadek nosił w szkole mundurek? Czym zajmował się po szkole? Dlaczego zamiast zostać np. ogrodnikiem zbuntował się przeciwko królowi? Niektóre zagadki czytelnicy rozwiążą sami odwiedzając miejsca związane z Tadeuszem Kościuszką i wykonując zadania z Rodzinnej Tadkowej gry terenowej. Chętni mogą podzielić się swoimi odkryciami i wziąć udział w konkursie.

Czego współczesne dzieciaki mogą nauczyć się od bohatera sprzed ponad dwustu lat, który nie znał smaku czekolady, nigdy nie jechał samochodem, nie korzystał z telefonu ani komputera? Przeczytajcie z dziećmi naszą książkę… i dajcie się zaskoczyć pomnikowemu bohaterowi! – zachęca Marta Mleczko, autorka książki i Prezes Fundacji „Trasa dla Bobasa”.

Książka jest publikacją bezpłatną, dystrybuowaną przez wydawcę oraz partnerskie instytucje: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie i Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Opracowanie i druk książki zostały sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację PZU. Książka będzie dostępna również w formie e-book i audiobook na stronie www.trasadlabobasa.pl/kosciuszko.


 

Mały Tadek rusza śladami Tadeusza. Rodzinny przewodnik po miejscach i zabytkach związanych z postacią Tadeusza Kościuszki
Tekst: Marta Mleczko
Ilustracje: Bernadetta Całużyńska
Wydawca: Fundacja „Trasa dla Bobasa”

Data premiery książki: styczeń 2019 r.
Publikacja wersji e-book i audiobook: wiosna 2019 r.
Dystrybucja bezpłatna.

Więcej informacji:
www.trasadlabobasa.pl/kosciuszko

 

100%
0%